Ovladače - AMD Radeon HD7730M + Intel grafika

Zdravím,
po několika měsících s Ubuntu jsem přešel na Fedoru 18 a mám problém s ovladači - větrák jede neustále, notebook dost hřeje a vydrží jen něco přes hodinu. Mám Dell s AMD Radeon HD7730M a integrovanou Intel grafikou. Stejný problém jsem měl i na Ubuntu, ale nějak se mi podařilo nainstalovat některou z posledních verzí Catalystu, kde se dala i přepínat grafika a problémy tak zmizely. Na Fedoře se mi ale nedaří, po několika postupech se buďto nic nezměnilo, nebo jsem systém už nespustil. Zkoušel jsem i návod někde na CZ wiki Fedory. Přepínat grafiku v BIOSu mi nejde.
Neřešil někdo stejný problém? Výdrž baterie je pro mě důležitá, ale zároveň bych rád někdy zkusil pár her přes wine.

Intel Core i7 3612QM Ivy Bridge, AMD Radeon HD7730M 2GB

Bylo by dobré popsat, co konkrétně jsi zkoušel, pokud ti to napsalo nějaké chybové hlášky, jaké.

Jestli to dobře chápu, tak Catalyst se ti podařilo nainstalovat, ale potom ti už systém nenabootoval?

Možná pomůže toto: https://ask.fedoraproject.org/question/10924/how-to-install-updated-amd-catalyst-131-for-legacy-chipsets/

Co myslíš tím, že nemůžeš přepnout grafiku v BIOSu? To by nemělo být nijak závislé na systému. Prostě AMD vypneš a systém ji neuvidí a bude používat Intel.

K BIOSu - našel jsem pár diskuzí, kde lidi radili přepínat grafiku v BIOSu. Tuhle možnost tam ale nemám.

K odkazu - tenhle návod jsem nezkoušel, protože by měl být jen pro starší procesory ne?

V jednom případě jsem Catalyst nainstaloval, ale nešel spustit a po restartu se systém zaseknul na obrazovce, kde se vypisovalo co všechno se spouští a dál jsem se nedostal. Jinak jsem zkoušel relativně hodně návodů, kromě české fedora wiki taky třeba http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=155503 a http://wiki.cchtml.com/index.php/Fedora_17_Installation_Guide - další teď nemůžu najít. Problém je, že většina návodů je pro starší verze.

Ještě jsem teď narazil na tenhle článek - http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTMzODE - znamené to, že ve Fedoře 19 by se mohli celkově zlepšit defaultní ovladače?

Je možné, že verze kernelu ve Fedoře je prostě moc nová na Catalyst. To se občas stává. Proto na počítačích, kde má člověk uzavřené ovladače od nVidia nebo ATI, nedoporučuju kernel upgradovat, pokud člověk nemá nějaké problémy.

Řešením může být instalace nějakého staršího kernelu z Koji a instalace Catalystu s ním: http://koji.fedoraproject.org/koji/packageinfo?packageID=8

Co se týče toho nového ovladače ve F19, tak ji můžeš vyzkoušet (jako live) a pokud to bude dobře fungovat, tak můžeš klidně nainstalovat. F19 se blíží k betě a obecně je v mnohem lepším stavu než byla ve stejné vývojové fázi F18. Nicméně velké zázraky bych od toho ovladače nečekal. Výkon je jedna věc a implementovaný power management druhá.

Zdravím vás.

Já mam Packard Bell EasyNote TE11BZ a mam ten samí problém. Hodně lidí mi říká že to lze řešit. Ale jak netuším. Proto mam bohužel win :frowning: