ovladač nvidia Geforce 2 MX/MX 400

Mám nainstalovanou Fedoru 16 a s ní se nainstaloval X.Org X11 nouveau video driver. A nejsem s tímto ovladačem moc spokojen - Gnome 3 požívám ve fallback mode. Při používání Gnome 3 v běžném režimu grafika nevykresluje správně písmena a občas se objeví prázdná bílá obrazovka. Přehrávané video wmv se také škube.
Chtěl jsem tam dát driver nvidia-96xx, návod jsem našel zde http://www.unixmen.com/linux-tutorials/linux-distributions/fedora/1376-how-to-install-nvidia-drivers-in-fedora-13-and-14. Ale ve fedoře 16 nvidia-96xx tento driver už není - jedná se o starý hardware. Mohu tedy nainstalovat balíček z fedory 14 když ho ještě někde najdu ? Nebo existuje ještě nějaký jiný ovladač který bych mohl použít ?

Asi te zklamu, ale podle me nvidia uz tento ovladac pro novejsi verze Xorg neaktualizuje (jinymi slovy hodila uzivatele starych karet pres palubu). Dopadl jsem podobne s radeonem 9200… i kdyz tam opensource ovladac funguje ok aspon ve fallbacku funguje. Muzes to zkusit nahlasit k nouveau jako bug. Ja sem taky u 9200 dosahl aspon funkcniho fallback rezimu, ale zazraky uz necekej… pokud si je neudelas sam.

No co se dá dělat, budu zatím používat gnome ve fallback režimu a budu čekat na novější noveau driver který snad bude lepší, případně si pořídím novou grafickou kartu. I když nová grafická karta je pro mě zbytečnou investicí, protože na to k čemu PC používám je ta co mám dostačující.
Díky za odpověď.

Souhlasim s tebou, ale pokud se na to podivas z ekonomickeho hlediska, tak investice par set korun do “nove” karty, nekde z bazaru je vyrazne mensi, nez se s tim nekolik hodin/dni trapit a bez vyhlidky na lepsi vysledek… na druhou stranu kdyz ti staci MX400 tak k cemu gnome3 s ruznymi kudrdlinkami. Fallback rezim v podstate funguje stejne jako starsi gnome2.

Mám stejnou grafiku, v normálním módu mi grafika také nevykresluje správně písmena, jedu tedy v nouzovém režimu, který mi i praktčiností více vyhovuje. Překvapivě HW akcelerace mi běží normálně…

Používám také nouzový režim (Fallback mode), vykreslovnání grafiky není úplně ideální ale stačí mi to.

V Mandrivě mi nešla akcelerace, použil jsem tedy proprietární ovladač nvidia96xx a parametr “nopat” při startu jádra. Zda to pujde i zde to nevím. Každopádně si myslím že přímo na wbu nvidia by driver nvidia96xx měl býti…

Jenze zkompilovat ho oproti xorg z F16 asi nebude uplne jednoduche…

Jak už jsem psal, ovladač už jsem kdysi hledal a byl to problém. Je to už starý HW a na to k čemu PC používám mi ovladač co je v jádře fedory stačí.