Output prikazu "date" a mysi scrolling

Ahojte,

koukam, ze posledni dobou tohle forum prilis nefrci (eufemicky receno), zkusim to trochu ozivit :wink:

  1. Vsiml jsem si, ze v F30 (ciste instally i updaty z F29) se malicko zmenil vystupni format prikazu `date’ (tedy soucast binutils), a sice na 12AM/PM format ::

root@xxx:~# date
Mon 15 Jul 2019 05:39:24 PM CEST

V uplne stejne nastavene F29 (ergo i cemkoliv starsim) :

root@xxx# date
Mon Jul 15 17:40:08 CEST 2019

Soudim, ze by to mohlo souviset s /etc/locale.conf (mam nam vsech strojich LANG=“en_US.UTF-8”), ale proc to drive nebral v potaz ? Ne, ze by ten output nesel upravit pres +FORMAT a ne ze by to bylo zivotne dulezite, ale nejde to nekde prenastavit globalne ?

  1. Tahle vec je asi spise veci jadra, nezli Fidorky, ale kdo vi … vsiml jsem si, ze my pri upgradu na 5.1.17-300.fc30.x86_64 prestal fungovat scroll button od mysadla. Puvodne jsem se domnival, ze moje staricka, ajtacky ochmatana :wink: A4ka ::

lsusb

Bus 003 Device 002: ID 09da:000a A4Tech Co., Ltd. Optical Mouse Opto 510D / OP-620D

uz odchazi do kremikoveho nebe, ale pri rebootu na 5.1.16 nahle vse funguje a scrolluje, jak ma. Marne premyslim, co by se kde v jadre mohlo zmenit … mate nekdo podobnou zkusenost ?

Problém s kolečkem na myši nepozoruji ani na jedné ze tří myší, které mám k dispozici, takže to bude asi specifické pro tvůj model.

Jinak fórum je docela mrtvé. Diskuse se převážně přesunula do skupiny na Telegramu a tady už lidi chodí maximálně řešit problémy.

Je to evidentně specifické pro více modelů od A4 tech, i další lidé to reportovali. Nicméně donutil jsem Jeremyho Clinea k aktivitě, takže do 5.1.18 narval patch (https://koji.fedoraproject.org/koji/taskinfo?taskID=36303953), před chvíli jsem jej otestoval a už to šlape. Tak snad to hoši nezapomenou probublat do 5.1.19 natrvalo :wink:

ad mrtvé fórum – jojo, zaznamenal jsem to i u jiných projektů, že se to přesouva na Telegram, aneb pokrok nezastavíš. Tedy jak se to vezme … zatímco u webových diskusních fór si mohu dovolit vysokou míru anonymity, chci-li (obvykle nechci, netrpím přehnanou paranoiou, ale mám tu možnost), u Telegramu je účast pevně svázána s tlf. číslem (a buhví čím ještě), navíc nad Fedora strojem může mít člověk poměrně hodně vysokou míru kontroly (stran patchů, bezpečnosti, whatever), což se o Androidech a JabkoOSech rozhodně říci nedá. Suma sumárum, u řady projektů a diskusí je pro mne účast na/přes Telegram neakceptovatelná. Ale samozřejmě mi nezbývá, než daný stav akceptovat…

Co ten `date output’, neví někdo … ?

Problem s date uz jsem tu taky ventiloval, nevim na nic jsem neprisel, je to zalezitost kodu prikazu date, takze leda hlasit tam.