Otevření příručky pro Fedoru 8

Jak někteří z Vás (nebo alespoň ti, kteří se “obtěžují” číst návody :)) zjistili, překlopil jsem před nedávnem příručku pro Fedoru 7 na verzi pro novou http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:obsah Fedoru 8. Společně s Covexem jsme se shodli na tom, že by bylo dobré Příručku otevřít “širší” veřejnosti. Až dosud byl model takový, že jsme byli připraveni dát přístup komukoliv, kdo si o něj řekl. Předpokládali jsme, že touto žádostí prokáže svou dobrou vůli a že to bude zároveň jakousi zárukou toho, že příručku “nezvandalizuje”. Bohužel se za celou tu dobu (první příručku jsem napsal pro Fedoru Core 5) nenašel nikdo, kdo by chtěl přiložit ruku k dílu. Rozhodli jsem se proto pro větší liberalizaci tohoto “modelu”. V současné době tak má možnost příručku modifikovat každý, kdo se zaregistruje na našich stránkách. Doufáme tak, že Vás to “vyprovokuje” k určité aktivitě :). Drobné překlepy / nedostatky tak můžete opravovat sami. Ti odvážnější z Vás mohou doplnit stávající kapitoly popř. vytvořit kapitolu novou.

Tímto Vám dávám Příručku, na jejíž přípravě jsem strávil podle mého hrubého odhadu cca 200 hodin svého volného času, k dispozici. Zároveň bych Vás chtěl poprosit, abyste se během svých příspěvků neprohřešovali proti zásadám slušného chování, spisovnému jazyku a v rámci možností také gramatice :).

Macky

Super! :slight_smile:

Ono je přece jen celkem rozdíl psát někomu s žádostí o přístup s nejistým výsledkem a za několik dní opravit překlep než se registrovat a ten překlep opravit rovnou.

Snad to bude k užitku…

Jen doplnim postup registrace. Na jakekoli strance http://wiki.fedora.cz/ dole je tlacitko


Prihlasit se

Po jeho stisknuti se dostanete na stranku s prihlasovacim dialogem, pod nim je:


Nemáte uživatelský účet? Zřiďte si ho: Registrovat

Kliknete na Registrovat.
Zadejte uzivatelske jmeno, vase cele jmeno a email na ktery vam ma byt doruceno heslo.

Postup je tedy stejny jako pro forum a predpokladam by ho mel zvladnou kazdy.

zdar,

chcem sa spytat ci mozu sa aj veci doplnat ktore sa viac
nastavuju cez konzolu ako cez graf. veci.
napr nastavenie ssh serveru cez sshd_config, a pod. ?
ci je aj o take veci zaujem ?
nerad by som vam do toho zasahoval ak mate uz nejaky format-design dohodnuty …

Prirucka je i pro tebe. Ja osobne ji pouzivam tak, ze pokud nedo dostatecne zajimaveho nastavuju a v v prirucce to neni, tak to tam pripisu, at se to dela z prikazove radky, nebo z nejakeho GUI. Klidne tam pripis neco o nastaveni sshd. Na SSH je tam cela kapitola, myslim ze prave tam se to hodi.

nieco snad pripisem, ale teraz ma napada ze asi pockam na fc9 final
otestujem to tam - pre istotu - a potom dopisem …