Otevření příručky pro Fedoru 8


#1

Jak někteří z Vás (nebo alespoň ti, kteří se “obtěžují” číst návody :)) zjistili, překlopil jsem před nedávnem příručku pro Fedoru 7 na verzi pro novou http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:obsah Fedoru 8. Společně s Covexem jsme se shodli na tom, že by bylo dobré Příručku otevřít “širší” veřejnosti. Až dosud byl model takový, že jsme byli připraveni dát přístup komukoliv, kdo si o něj řekl. Předpokládali jsme, že touto žádostí prokáže svou dobrou vůli a že to bude zároveň jakousi zárukou toho, že příručku “nezvandalizuje”. Bohužel se za celou tu dobu (první příručku jsem napsal pro Fedoru Core 5) nenašel nikdo, kdo by chtěl přiložit ruku k dílu. Rozhodli jsem se proto pro větší liberalizaci tohoto “modelu”. V současné době tak má možnost příručku modifikovat každý, kdo se zaregistruje na našich stránkách. Doufáme tak, že Vás to “vyprovokuje” k určité aktivitě :). Drobné překlepy / nedostatky tak můžete opravovat sami. Ti odvážnější z Vás mohou doplnit stávající kapitoly popř. vytvořit kapitolu novou.

Tímto Vám dávám Příručku, na jejíž přípravě jsem strávil podle mého hrubého odhadu cca 200 hodin svého volného času, k dispozici. Zároveň bych Vás chtěl poprosit, abyste se během svých příspěvků neprohřešovali proti zásadám slušného chování, spisovnému jazyku a v rámci možností také gramatice :).

Macky


#2

Super! :slight_smile:

Ono je přece jen celkem rozdíl psát někomu s žádostí o přístup s nejistým výsledkem a za několik dní opravit překlep než se registrovat a ten překlep opravit rovnou.

Snad to bude k užitku…


#3

Jen doplnim postup registrace. Na jakekoli strance http://wiki.fedora.cz/ dole je tlacitko


Prihlasit se

Po jeho stisknuti se dostanete na stranku s prihlasovacim dialogem, pod nim je:


Nemáte uživatelský účet? Zřiďte si ho: Registrovat

Kliknete na Registrovat.
Zadejte uzivatelske jmeno, vase cele jmeno a email na ktery vam ma byt doruceno heslo.

Postup je tedy stejny jako pro forum a predpokladam by ho mel zvladnou kazdy.


#4

zdar,

chcem sa spytat ci mozu sa aj veci doplnat ktore sa viac
nastavuju cez konzolu ako cez graf. veci.
napr nastavenie ssh serveru cez sshd_config, a pod. ?
ci je aj o take veci zaujem ?
nerad by som vam do toho zasahoval ak mate uz nejaky format-design dohodnuty …


#5

Prirucka je i pro tebe. Ja osobne ji pouzivam tak, ze pokud nedo dostatecne zajimaveho nastavuju a v v prirucce to neni, tak to tam pripisu, at se to dela z prikazove radky, nebo z nejakeho GUI. Klidne tam pripis neco o nastaveni sshd. Na SSH je tam cela kapitola, myslim ze prave tam se to hodi.


#6

nieco snad pripisem, ale teraz ma napada ze asi pockam na fc9 final
otestujem to tam - pre istotu - a potom dopisem …