Oprava systému souborů

Takovýto jsem si vytvořil problém: po restartu probíhá vše normálně až po přepnutí do iksek, kdy pod pruhem se zobrazením průběhu čtu:
/dev/VolGroup00/LogVol00 contains a file system with errors, check forced.
Pak se cosi děje, indikátor průběhu v procentech dospěje až kamsi k sedmdesátce, načež dojde k přepnutí zpět do shellu, kde se lze dočíst:
/dev/VolGroup00/LogVol00: UNEXPECTED INCONSISTENCY; RUN fcsk MANUALLY.
(i.e., without -a or -p options)
Napravo se pak skví rudé [SELHALO].
Dále se píše (bez českých znaků) toto:
***Při kontrole systému souborů došlo k chybě.
***Vstupujete do interpretu příkazů, poté bude systém restartován
***kdzž opustíte shell.
Give root password for maintenance
(or type Control-D to continue):
Stisknu-li Control-D, dojde k restartu a vše se spustí znovu dokola až sem. Zadám-li rootovské heslo, opraví se na obrazovce české znaky a objeví se řádka:
(Oprava systému souborů) 1 #
A tady jsem úplně v troubě. Coby méně než začátečník fakt netuším, co dál. Mohl by mi, prosím, někdo naznačit cestu?

Vzdyt to v tom vypisu mate napsane: RUN fcsk MANUALLY

zkuste nejprve: man fcsk

system totiz spustil fcsk s automatickym opravovanim chyb, ale s nejakou chybou si nevi rady. Podobny problem sem resil, kdyz mi pri startu fedory vypadnul proud. Uz si nepamatuju presne s jakymi parametry je treba fcsk spustit (urcite tam bude jmeno oddilu a oddil je treba pred testem odpojit).

Manualni fcsk ovsem neni nic trivialniho - fcsk se bude ptat co s chybnymi i-nody (ja sem vse odklepal dle defaultnich odpovedi a nastesti to fungovalo…)

Děkuju pěkně za nakopnutí. Manuál fsck se mi sice spustit nepovedlo (prostě se nespustil), ale přímo fsck ano. Postupoval jsem jednoduše tak, že jsem všechny návrhy odsouhlasil. Poté, co mi bylo oznámeno, že byla provedena oprava, jsem použil Ctrl-D. Nastal restart, přepnutí do iksek, jenže pak jsem trochu zezelenal, téměř vzápětí nastalo přepnutí zpět do shellu, kde se opakovala ob příspěvek výš popsaná situace. Použil jsem Ctrl-D znovu, restart tentokrát proběhl normálně a od té doby vše funguje. A i ten manuál jsem si teď už přečtl.
Takže ještě jednou dík.