Odstranenie ineho OS cez Fedoru

Serus
Po dvoch mesiacoch skusania distier som sa rozhodol ze ostanem pri Fedore. Ked som ju instaloval, ratal som s tym ze budem chciet instalovat ine distra tak som si nechal jednu particiu volnu a tam som si instaloval distra k fedore na skusku. Teraz som sa rozhodol zeby som particiu s druhym distrom (PClinuxOS) rad zmazal a volny priestor presunul do particie pre /home. Viete mi helpnut?

Práce s partišnama není žádná sranda, tak nejprve - všechna důležitá data zálohovat…!
Pro smazání a sloučení by mohl posloužit nástroj gparted (je potřeba pracovat s odpojenými oddíly, takže je fajn použít Live CD), potom je nutné zvětšenou partišnu naformátovat - na to slouží resize2fs (pěkné psaní je tu: http://www.howtoforge.com/linux_resizing_ext3_partitions)… Bohužel teď nemám možnost to otestovat (leda, že by jsi tak týden vydržel), tak nesepíšu krok po kroku, ale snad se to dá vygooglovat…

Zalezi jak mas vytvorene oddily ve Fedore, pokud primo linux ext2,3,4 pak je skutecne lepsi jit cesou zalohy a reformatovani, pokud mas LVM, staci oddil s PClinuxOS fdiskem smazat a nasledne pres system-config-lvm rozsirit oddil home o toto volne misto.