odstraneni fedory z disku

Asi to neni zrovna prijemny dotaz pro priznivce FC ;-), ale potreboval bych to vedet. Pred nejakou dobou jsem nainstaloval na disk WXP a pak FC4. Pak mi ovsem FC zacla delat problemy- se sitovou kartou a pripojenim na net. Priznam se, ze se mi to nepodarilo vyresit, ani doted nevim proc tomu tak bylo, hlavnim problemem je, ze pote, co mi sitovka “odesla” ve FC, nebyla videt ani ve Win. Po nejake (nekolik tydnu) se to nejak samo vyresilo a sitovka zacla byt opet funkcni. Pak se to opakovalo - kdykoli jsem byl ve FC a surfoval, sitovka odesla. Tolik k vysvetleni problemu a ted tedy muj dotaz - jak muzu odstranit z disku instalaci FC i se zavadecem, aniz bych jakkoli ovlivnil instalaci W. Uvolnenou partition disku bych pak chtel naformatovat na NTFS, pripadne tem nainstalovat Win. (oddily disku jsem vytvoril postupne, behem instalaci, nepouzivam tedy zadny partition magic a pod.). Dekuji za odpovedi a rady:-)

Ji proste smazej ne? :slight_smile: hele uprimne nevim ja ji jeste ani neinstaloval natoz mazal budu ji mit až ve středu.

V manazeru disku ve legalne zakoupenych WXP je moznost prerozdelit disk. Pouze ony casti ktere byly prideleny Linuxu smazte a oznacte je jako NTFS. Pote naformatujte.

Boot loader grub odstranite tak, ze nabootujete z instalacniho CD WXP do zachranneho rezimu a pouziteje prikaz “fixboot”.