odinstalace FC6

Dobrý den,
úspěšně jsem si nainstaloval FC6 na celý disk, ale poté mi dělá problém instalace Win XP. Tváří se že je vše ok, ale typická modrá barva při instalaci nenaběhne :frowning: Podle mě tu instalaci dál nepustí Fedora, proto bych chtěl celý disk naformátovat a napřed nainstalovat XPčka. Jak, prosím, probíhá formátování Linuxu a jakým příkazem v terminálu jej mohu spustit?
Předem děkuji za jakékoliv echo

Formátování Linuxu nedělejte z Linuxu, ani to nejde, stačí to spustit při té instalaci XP (zeptá se Vás). Pokud ale instalace XP vůbec nenajede, je to problém v těch instalačkách XP a pochybuju, že na to má nějaký vliv nainstalovaná Fedora.

Pokud byste oddíl chtěl opravdu vymazat, doporučuju stáhnout nějaké live distro Linuxu a přes GParted ten oddíl smazat. Spíše bych však řešil, proč nejdou ty instalačky XP.

ona právě ta instalačna XP na jiném PC normálně jede tak asi bude řešení, jak píšete, v GParted, zkusím to přes něj pořešit a pak napíšu jestli se povedlo nebo ne

Vzdy instalujte nedrive Windows a pak Fedoru - Fedora je ohleduplna ke stavajicim systemu a pri sve instalaci vam je zpristupni. Windows nikoli - jednak nejsou schopne se nainstalova na disk kde uz mate OS, protoze neznaji souborove systemy ktere na disku existuji, a po pri sve instalaci bud existujici system bez velkych caviku odstrani, nebo jen prepisi zavadec, takze se k nemu pak stejne nemuzete jednoduzse dostat (musi se obnovit zavadec Fedory).
MMCH: Proc instalujete Fedora Core 6 kdyz uz je Fedora 8?

Jinak pro vice pochopeni viz: http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:odebrani

nakonec jsem fedoru smazal pomocí GParted nainstaloval XP nachystal oddlíl na fedoru. 6 instaluji, protože než bych stáhnul obraz FC8 tak bych stahoval cca 2-3 dny vkuse :frowning: bohužel a doufat že nedojde k výpadku… na CDčkách tu instalačku mít nechci (lepší jedno DVD :wink: ) A ta FC6 by nešla nějak updatovat až na tu osmičku?
Ještě jsem se chtěl zeptat, jak postupovat nebo kde najít návod, abych po nainstalování bez jakéholkoliv zásahu přešel do XPček? už jsem kdysi měl XP a linux na jednom PC, ale po startu v MBR (pokud se tomu tak říká :slight_smile: ) nebo se tomu říká bootmanager? jsem musel “šipkou dolů” najet na win XP a entrovat, Kdyby to šlo naopak byl bych Vám tady vděčný ještě víc…

Aktualizovat FC6 na F8 jde pomoci yumu. Viz http://fedoraproject.org/wiki/YumUpgradeFaq

Sam jsem akualizaci FC6 -> F8 delal a funguje, ale neni to uplne bez problemu.

Co se tyce druheho problem je mnohokrat popsany ve foru a tez v prirucce:
http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:grub#zmena_vychoziho_os_v_menu_grub