Obnova smazaných souborů

Ahoj,
jsem blb. Nechal jsem se znervóznět a omylem jsem smazal soubory ve dvou adresářích. Měl jsem nabindováno (v fstab) v home directories dva důležité adresáře z rootu. Po vymazání uživatele došlo zcela pochopitelně k vymazání těchto adresářů. Existuje nějaký způsob, jak smazaná data obnovit??? Používám F11 a standardní LVM svazky.

Udělal jsem to nervózní, pod tlakem nervózního šéfa. Ani si nedokážu představit, jak bude nervózní teď. Zálohovat se mělo až zítra. Sakra.

Díky za každé info.

  1. V prvni rade okamzite vypnout… jinak s tim nepujde delat uz nic. Linuxove ext souborove systemy, ostatne jako i jine, prazdne misto zacnou postupne zaplnovat. Vymazanim souboru dojde jen ke zruseni jejich hlavicek, nikoli k jejich kompletnimu prepsani. To nastane az dalsimi zapisy na disk.
  2. Udelat kopii disku 1:1
  3. Pak si zacit hrat a to tak ze disk pripojis jako druhy a primontujes ho Read Only. Pokud mas dost casu hledej nejruznejsi software na “undelete”. Primo ve fedore je testdisk (http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk:_undelete_file_for_ext2)
    Faktem zustava, ze cim komplikovanejsi FS tim hure se obnovuje.
    Pokud nemas dost casu, ale dost penez vyzkousej tuto firmu: http://www.zachrana-dat.cz/

Pokud jde o firmu, také mohu doporučit http://www.lamaexpert.cz/ nedávno se nám rozpadlo RAID pole a dokázal nám data obnovit, všechny, dostali jsme na něj reference zase od někoho jiného, takže bych se nebál do toho jít, samozřejmě to nebude zadarmo. Jak na to ale svépomoci neporadím (naštěstí jsem nemusel nikdy - ťuk ťuk - dělat), to se drž covexovy rady.