NVIDIA

Chtěl jsem se zeptat. Nainstaloval jsem nvidia driver ale nejsem si jist, že pracuje. Výpis:

rpm -qa *\nvidia*
nvidia-xconfig-1.0-16.fc17.i686
xorg-x11-drv-nvidia-295.53-1.fc17.i686
xorg-x11-drv-nvidia-libs-295.53-1.fc17.i686
kmod-nvidia-3.3.7-1.fc17.i686.PAE-295.53-1.fc17.2.i686
nvidia-settings-1.0-18.fc17.i686
akmod-nvidia-295.53-1.fc17.1.i686

instalovat zaroven akmod i kmod je podle me spatne. Zda se pouze nvidia nebo nouveau zjistis napr. z /var/log/Xorg.0.log kde bude bud NOUVEAU nebo NVIDIA.

Nevím, podle logu to vypadá na nvidii, to, co mi vadilo na nouveau byl problém při uspávání a ten není. Nechám to být, zřejmě akmod a kmod zatím ničemu nevadí, užití obou jsem našel na fedoraforum. Zkusím ještě to zadat do google, jestli to něco vyplivne. Každopádně díky.

Akmods
An akmod is a type of package similar to dkms. As you start your computer, the akmod system will check if there are any missing kmods and if so, rebuild a new kmod for you. Akmods have more overhead than regular kmod packages as they require a few development tools such as gcc and automake in order to be able to build new kmods locally. If you think you’d like to try akmods, simply replace kmod with akmod in the instructions above and run them again. For example, kmod-nvidia-96xx becomes akmod-nvidia-96xx. Akmods are fully compatible with regular kmods, so you can switch between the two or even use both at once without any problems.

To jsem našel na stránkách rpmfusion nvidia.

Tak jsem zkusil kmod odinstalovat, fedora nenaběhla. Nedostal jsem se ani do záchranného režimu, musel jsem přeinstalovat. Takže evidentně akmod a kmod musí být oba balíčky.