Nvidia problem

Zdravim vsechny,
mam s linuxovym desktopem pomerne male zkusenosti (v soucasnosti Fedora Core 6) a narazil jsem na problem s ovladaci od nvidie. Mam v notebooku kartu GeForce4 420 Go a stahnul jsem si tento soubor: NVIDIA-Linux-x86-1.0-9629-pkg1.run

Soubor jsem spustil, ovladac se nainstaloval, sam se zkompiloval modul do jadra a sam se spustila utilita nvidia-xconfig, ktera nakonfigurovala soubor /etc/X11/xorg.conf .

Tady je vypis z nej (jen podstatne casti):
Section “ServerLayout”
Identifier “single head configuration”
Screen 0 “Screen0” 0 0
InputDevice “Mouse0” “CorePointer”
InputDevice “Keyboard0” “CoreKeyboard”
EndSection

Section “Files”
ModulePath “/usr/lib/xorg/modules/extensions/nvidia”
ModulePath “/usr/lib/xorg/modules”
EndSection

Section “Module”
Load “glx”
EndSection

Section “Monitor”

Comment all HorizSync and VertSync values to use DDC:

Comment all HorizSync and VertSync values to use DDC:

Comment all HorizSync and VertSync values to use DDC:

Identifier     "Monitor0"
ModelName      "LCD Panel 1024x768"
HorizSync       31.5 - 48.5
VertRefresh     40.0 - 70.0
Option         "dpms"

EndSection

Section “Device”
Identifier “Videocard0”
Driver “nvidia”
Option “AddARGBGLXVisuals” “True”
EndSection

Section “Screen”
Identifier “Screen0”
Device “Videocard0”
Monitor “Monitor0”
DefaultDepth 24
SubSection “Display”
Viewport 0 0
Depth 24
Modes “1024x768” “800x600” “640x480”
EndSubSection
EndSection

Vysledek se zdal celkem dobry, zkusil jsem tedy spustit X server. Ten se, zda se, bez problemu nabehl, ale s malym hackem v podobe blikajici obrazovky. Jsou pres ni videt prapodivne pruhy, vubec neni videt prihlasovaci dialog nebo neco podneho.

Protoze to evidentne nebyl vysledek, ktery by se mi zamlouval, tak jsem ovladac odinstaloval a nainstaloval nasledujici baliky:
kmod-nvidia.i686
xorg-x11-drv-nvidia.i386
xorg-x11-drv-nvidia-devel.i386

Vysledek byl uplne stejny. Zkusil jsem jeste na zaklade rad z nekolika for o tomto problemu zakazat SELinux a vyzkousel obe vyse popsane varianty. Opet s uplne stejnym vysledkem.

Pokud by mi nekdo poradil, jak sem pripojit prilohu, muzu prilozit vystup z nvidia-bug-report.sh .

Predem diky vsem za kazdou radu.

Zkuste kmod-nvidia-legacy. Pokud instalujete kmod-nvidia z livna org (coz jste udelal) instaluje se vam uplne to same jako kdyz jste si to zkompiloval sam z baliku NVIDIA-Linux-x86-1.0-9629-pkg1.run.
Kdyz ani to nepujde zkuste do xorg.conf misto Driver “nvidia” dat Driver “nv”. To je sice ovladac opensource bez akcelerate ale aspon by mel fungovat.

covex napsal(a):

Zkuste kmod-nvidia-legacy. Pokud instalujete
kmod-nvidia z livna org (coz jste udelal)
instaluje se vam uplne to same jako kdyz jste si
to zkompiloval sam z baliku
NVIDIA-Linux-x86-1.0-9629-pkg1.run.
Kdyz ani to nepujde zkuste do xorg.conf misto
Driver “nvidia” dat Driver “nv”. To je sice
ovladac opensource bez akcelerate ale aspon by mel
fungovat.

Tak… Odinstaloval jsem driver verze 9629 a nainstaloval kmod-nvidia-legacy. Rebootnul jsem a najela Xka s driverem od nVidie. Problem je v tom, ze jen v rozliseni 800x600 a na prave strane LCD (notebook Toshiba) zustava tak 15mm cerny pruh. Ani jedno se mi samozrejme nelibi a tak jsem se jal hledat a konfigurovat soubor xorg.conf. Zkousel jsem nejruznejsi moznosti nastaveni rozliseni primo v xorg.conf, ale bez jakehokoli uspechu. Zkousel jsem i volby
Option “UseEDIDFreqs” “FALSE”
Option “UseEDIDDpi” “FALSE”

coz vedlo ke stejnemu vysledku jako s ovladacem 9629. Uz me vubec nenapada, kde by mohla byt chyba. V logu Xserveru Xorg.0.log to psalo mj. to, ze rozliseni je mimo povolene rozliseni v EDID, ktere je max. 969 a ze to tim padem nepovoli 1024x768 (nativni rozliseni LCD), ale jen 800x600. Zkousel jsem tedy googlit a nasel volbu k uplnemu zamezeni nacitani info z EDID pri startovani Xserveru, vysledek opet stejny jako s 9629.

Nemate jeste nekdo nejaky tip, na co bych se mel podivat? Jeste bych se chtel omluvit, ze jsem to nenapsal hned, ale s opensource driverem nv to funguje bez problemu.

Predem diky.
M.