nvidia - neprobudi se notebook

Ahoj,

Asi pred mesicem (F18) po nejakem kernel update se mi prestal probouzet notebook ze spanku - cerna obrazovak a ani klavesnice se nepodsviti. Nechal jsem to byt s tim, ze jsem to nejak asi zprasil ja - delal jsem experimenty s bumblebee a bbswitch.

Bohuzel v F19 se to chova uplne stejne. Jedine co funguje je vypnuti a zapnuti. Nemuzu najit ani zadne chyby v logu.
A konzole nefuguje - console od jiste verze proste nejsou videt s nvidia ovladaceme.

Dik

GeForce GT 650M Mac Edition, 3.9.9-301.fc19.x86_64, NVIDIA Driver Version: 319.23

Bojím se, že nepomůže nic jiného než se vrátit ke kernelu, který fungoval, a u něj vydržet do doby, než se objeví nový, kde se tento problém neobjevuje. Staré buildy kernelů můžeš najít v Koji: http://koji.fedoraproject.org/koji/packageinfo?packageID=8

Problém můžeš nahlásit tak maximálně nVidii. Jejich ovladače jsou uzavřený blob a vývojáři Fedory s tím moc neudělají.

jj vypada to tak:

https://devtalk.nvidia.com/default/topic/548342/linux/screen-system-is-dead-on-resume-unable-to-resume-with-319-23-/login

Ja bych ani to nvidii nepotreboval, ale je moc hezke, ze baterie vydrzi mnohem dele a netopi jak blazen. Na terminal a firefox vykon moc nepotrebuji- holt ted zacnu boj s technologii optimus a pokusim se vynutit prepnuti na intel :).

Jo a jak to vypada musel bych preinstalovat na F18 coz by i moho byt reseni.

Nainstalování starších kernelů do F19 nepomůže? Ty kernel balíčky nemají vně sebe žádnou závislost, takže by to neměl být problém.

Aha to jsem nevedel.
Zkusim prijit na to pro ktery kernel to jeste fungovalo - zacnu nekde pod 3.9.
Myslis, ze to pujde skloubit s akmod nebo bude treba pouzit nvidia instalator?

Nemám s nVidia ovladači moc zkušenosti. Všude mám Intel, ale myslím si, že by to neměl být problém. V Koji najdeš určitě staré kernely i pro Fedoru 19. Myslím, že rané verze F19 běžely ještě na 3.8.

Závislosti tam nejsou prakticky žádné, stačí nainstalovat pouze kernel, ale hodí se k tomu mít aspoň kernel-modules-extra, kernel-headers. Všechny ty balíčky jsou v jednotlivých buildech obsaženy.

Nevim jestli mam po 2 mesicich ozivit tento thread nebo zalozit jiny, ale problem je furt stejny. Myslel jsem, ze treba po mesici dovolene se problem vyresi, ale je to furt stejne. Tedy problem se malinko zmenil.

Problem cislo 1.

laptop se uspi a uz neprobudi - neda se do nej nijak dostat (cerna obrazovka, sit nefunguje). Existuje nejaky zpusob jak se podivat na logy co se deje? Po nasilnem vypnuti jsou logy ciste. Zkousel jsem SysRq, ale nepomohlo to.

Problem cislo 2.

Po ciste instalaci (dostal jsem novy notebook - bohuzel ± ten samy kram) mam jadro 3.9.5-301. Zkousel jsem naistalovat kmod-nvidia pouze pro dany kernel, ale pritahne to sebou i nejnovjejsi kernel. Kdyz do 3.9.5 zkusim nabootovat tak i po nouveau blacklist v grubu (lsmod ovladace nevypise) nenabhne grafika.

Nevite kde by bylo nejvhodnejsi si vylit sve bolave srdecko? Nvidia forum jsem zkousel - zatim marne.

Dik moc.

Diagnostika tehle problemu je naprd. Delal jsem to same pro “famozni” gma500. Testovani mas popsane tady:
https://www.kernel.org/doc/Documentation/power/basic-pm-debugging.txt
ale jedine co se dozvis je kde je s nejvetsi pravdepodobnosti chyba.
Konzole by se meli poustet az kdyz se na ne prepnes - dela to systemd automaticky. Pokud tam zustane jen cerna obrazovka, tak to je dost mozna stejna pricina proc nejde suspend.

Zkousel jsem podle navodu, ale vzdycky skoncim s cernym monitorem a podsvetlenou klavesnici.
Ale zjistil jsem, ze hibernate funguje vyborne - no zatim jenom jednou :).

Vazne by me zajimalo jak se podobne veci debuguji. Jestli jedina sance je seriovy kabal?

S nvidii nejsem ani schopen prepnout do konzole:
Oct 29 17:21:10 - systemd[1]: Starting Getty on tty2…
Oct 29 17:21:10 - systemd[1]: Started Getty on tty2.

a stejne vidim cernou obrazovku.

Kdyby se mi aspon povedlo prepnout na Intel kartu, ale to se taky zda jako nedosazitelny cil :).

Tak s novym kernelem to konecne funguje (3.12.5-302).