NVIDIA na F9 x86_64

Zdravim Vas,
na Internetu jsem nasel, jak dostat NVIDIA ovladace na x86_64. Ovladac funguje a xorg-x11-server-Xorg-1.3.0.0-44.fc8.x86_64 take. Bohuzel pri aktualizaci mi to hlasi… Chyba při ověřování transakcí: file /usr/lib64/xorg/modules/libwfb.so from install of xorg-x11-server-Xorg-1.4.99.901-29.20080415.fc9.x86_64 conflicts with file from package nvidia-x11-drv-173.08-1.fc9.x86_64. Setkal se nekdo s timto problemem? Vite jak to resit?
Predem dekuje Lukas

Jo, predevsim neinstalujte nVidia ovladace. Ten ovladac z vyvojove verze livny sice funguje, ale k jeho zprovozneni je potreba jistych obezlicek. Pokud si nevydrzel a nainstaloval pak musis pocitac s problemy. Jednim z nich je tento. Vzhledem k tomu, ze ani s timhle driverem stejne nejde 3D prijde mi ten opruz skoro zbytecny. Tak snad lepsi odinstalovat.

Nema niekto neake info, kedy NVIDIA planuje vydat nove ovladace? Bo potrebujem konecne programovat aj na PC a us ma unavuje book s fc8. diik.

Co te na tom unavuje?:slight_smile: Kdyt se na F8 pracuje stejne jako na F9. Ovladac Nvidia planuje vydat az bude oficialne vydan Xorg 1.5. To je celkem jasne dane, problem je, ze nikdo nevi kdy vyjde Xorg 1.5. Zatim je jen 1.4.99.

Tak dnes vysel novy ovladac nvidia Version: 173.14.05
z changelogu:
Added preliminary support for X.Org server 1.5.
Restored compatibility with recent Linux 2.6 kernels.

Snad se blyska na lepsi casy.

no nemyslel som ze ma unavuje fc8, ale ten book bo na kompe mam fc9, programujem opengl a bez 3D mi nemozem na pc. A na pc sa mi lepsie robi ako s bookom.

mno Kalidah, som ich us aj nainstaloval, blislo na lepsie casy, najprv som si myslel ze mi to tu zblblo, bo na spodnom panali mi hodilo taky prechod a dola taky ciaru, ale to je asi taky efekt. "DDDD, ale ovladace ide fajn.