NVIDIA GeForce GTX 850M instalace ovladačů

Přeji hezký den,
nainstaloval jsem si nově Fedoru (jsem nováček, ale s linuxem - suse, ubuntu menší zkušenosti mám) a vše jsem si už přizpůsobil k obrazu svému, jediné, na čem jsem si spálil již několikrát prsty jsou ovladače k grafice Nvidia GTX 850M. Zkoušel jsem instalaci xorg-x11-drv-nvidia a dalších podobných, ale X už se bohužel po restartu nespustili, musel jsem tedy balíčky vždy odebrat. Oficiální driver od Nvidie je k nalezení na této adrese - http://www.nvidia.com/download/driverresults.aspx/74888/en-us, zkoušel jsem instalovat, ovšem musí se ukončit X.

K mým dotazům:

  1. Je bezpečné instalovat driver “přímo z Nvidie” ?
  2. Jak dočasně vypnout XWindows, tak aby se po restartu OS znova načetli? (je to potřeba k instalaci dle Nvidie)
  3. Stačí spustit stažený soubor z konzole a po ukončení instalace restart, nebo se musí po instalaci dělat víc věcí (popřípadě jakých)?
  4. Kdyby to náhodou nevyšlo, jak odinstalovat tento driver z textového režimu?

Díky za pomoc a omlouvám se, pokud vám některé moje dotazy přijdou stupidní, ale nechci už vyladěnou instalaci riskovat selháním driverů :).

  1. zcela bezpečné to není nikdy, instalace by měla být zhruba stejně “bezpečná” jako z balíčků, jen jen složitější.
  2. lze přepnout do jiného tty, Ctrl+Alt+F2. Člověk tím Xka nevypne, ale aspoň se přepne do prostředí, které je nepotřebují. Přepnout se dá zpět pomocí Alt+F1, po restartu naběhnou.
  3. myslím, že to stačí. Pokud se ten instalátor úspěšně dokončí, tak by si měl všechno udělat sám.
  4. spustíte ten samý příkaz (instalátor ovladače), jenom za něj přidáte přepínač --uninstall.

Zdravím,
to přepnutí na tty nepomohlo, zadal jsem potom sudo init 3 a poté to fungovalo.
Bohůžel se to nevydařilo, po restartu spamovalo nouveau s divnou chybou (něco na způsob 0x001) a musel jsem driver odinstalovat. Nemá se tedy přece jenom něco konfigurovat? Nouveau je myslim svobodný ovladač, nemusí se něják nastavit aby dal přednost Nvidii?

Takže vyřešeno :)… Teda prozatimně…
Postupoval jsem podle návodu zde - https://fedoraproject.org/wiki/Bumblebee
A nvidii teď můžu využívat pomocí optirun pro hry, které vyžadují lepší grafárnu.

Nechceš napsat návod v češtině i pro ostatní uživatele? Já nVidia kartu nemám, takže můžu pomoct jen obecnými radami a Bumblebee je věc, která nám v české příručce dlouhodobě chybí.

Jakože můžu, ale ještě tomu moc nerozumím… Zkusím něco sepsat, potom to tady kdyžtak postnu.

To nejpodstatnejsi ti tedy v popisu “zavady” chybelo - ze se zase jedna o hybridni grafiku, instalace nvidia ovladace ty znefunkcnila Xka protoze primarni grafika neni nvidia ale intel skrz ktery nvidia renderuje, takze potrebuje prave bumblebee, ktere to umozni. Je to dost odlisna situace od klasicke graficke karty.