Numlock po startu

Tak jsem ted jeste hledal pres google a asi je to opravdu tak, ze bud vratit X-ka nebo bez Numlocku, protoze Wayland s numlockem proste nepocita. Tak treba to nekdo casem docvakne i vyvojarum, ze by to nebylo spatny umoznit po startu zapnout numlock automaticky. :-/

marp napsal(a):

Kdyby se místo různého obkecávání radši
ozvali lidé, kteří přímo Fedoru vyvíjejí (a
není jich v ČR zrovna málo!!!) a navrhli
nějaké schůdné řešení :wink:

Ono možných řešení se nabízí více, mně třeba přijde jako jedna z možností přidat do gdm Lock Keys - GNOME Shell Extensions s tím, že by si to pamatovalo poslední stav a ten také po startu aplikovalo. Každopádně mi vyhovuje výchozí stav i na desktopu s numlockem, takže tohle neřeším :slight_smile:

Ono rozšíření pro GS nemá nic společného se startem NumLocku při přihlášení a pro verzi GS 3.18, na kterém běží F23 ještě stejně není. Používám ho v Antergosu, které zatím má GS 3.16.2. a jen je to notifikace kláves CapsLock a NumLock, pokud klávesnice nemá třeba optickou notifikaci diodami, nic víc. :wink:

marp napsal(a):

Ono rozšíření pro GS nemá nic společného se
startem NumLocku při přihlášení a pro verzi
GS 3.18, na kterém běží F23 ještě stejně
není. Používám ho v Antergosu, které zatím
má GS 3.16.2. a jen je to notifikace kláves
CapsLock a NumLock, pokud klávesnice nemá třeba
optickou notifikaci diodami, nic víc. :wink:

Jsme se nepochopili asi :slight_smile:
To rozšíření umožňuje klávesy Num/CapsLock přepínat. Myslel jsem to tak, že je to (z pohledu vývojářů GDM) jednou z možností, jak tento problém řešit - integrovat toto rozšíření přímo do GDM a přidat možnost ukládat/načítat stavy daných kláves :slight_smile:

No, NumLock jsem už přivyknul při psaní hesla kontrolovat.
RedHat to patrně nějak ošetřený mít bude, což (:P)
A Fedora je jeho chovný rybník, mohli by kluci od RedHatu pomoct…

Josef Kadleček napsal(a):

No, NumLock jsem už přivyknul při psaní hesla
kontrolovat.
RedHat to patrně nějak ošetřený mít bude,
což (:P)
A Fedora je jeho chovný rybník, mohli by kluci
od RedHatu pomoct…

V tomto se Red Hat od Fedory nijak neliší, už nějakou dobu neplatí, že by pro nás byla Fedora jenom testovací platforma. Naopak minimálně v případě Workstation se snažíme, aby se odladěností co nejvíc blížila RHELu.

Na X se dá NumLock automaticky zapínat, na Waylandu to ještě nikdo neřešil, protože se tam momentálně řeší přece jenom důležitější chybějící funkce.

Vytvoreni nastaveni pres /etc/dconf/db/gdm.d/numlockon se mi sice nepodarilo, ale nastaveni jsem udelal pomoci:
sudo xhost +SI:localuser:gdm
sudo -u gdm dconf-editor
a pak uz jenom najit prislusnou cestu:
org/gnome/settings-daemon/peripherals/keyboard