NTFS a Fedora na externím HDD

Dobrý den, prosím o radu:
Při instalaci Fedory 18 jsem externí HDD rozdělil na 2 oddíly: první pro Fedoru, druhý na zálohy (NTFS) pro Win, který mám na pevném HDD.
Instalace proběhla v pořádku, ale Grub píše: “Unknown filesystem”.
Když jsem Fedoru instaloval na celý exter. HDD, Grub najel v pořádku.
Dočetl jsem se, že Grub (v2) zřejmě načítá nejprve ten NTFS oddíl a nevidí ten linuxový ext4 oddíl.
Poraďte mi prosím, co vložit do grub rescue konzoly, aby Grub načítal nejdříve ext4 oddíl.
Děkuji za jakoukoliv radu.

O tom jsem tedy nikdy neslysel, ze by grub nejdrive nacital z nejakeho duvodu NTFS.
V jake fazy grub pise ten Unknown filesystem? Po vyberu jadra/OS nebo pred? Daleko pravdepodobnejsi se mi zda, ze mate diky tomu, ze to je externi disk, ktery muzete pokazde pripojit jinak a jinam, tak zavadec nema spravnou informaci o tom kde ma sve dalsi casti (grub uklada druhy stage bootloaderu dal na disk).

Pro takovato zarizeni by bylo vhodnejsi pouzit isolinux/syslinux stejne jako pro USB klicenky.

Děkuji za radu, naštěstí jsem problém už vyřešil.
Stačilo exter. HDD naformátovat, poté znovu nainstalovat Fedoru. Musel jsem při instalaci smazat celý NTFS naformátovaný oddíl, nechat automaticky vytvořit oddíly pro Fedoru, poté zmenšit oddíl /home, nechat volné místo. Následně jsem nabootoval z flashky GParted a z prázdného místa vytvořil nový oddíl NTFS. Bez problému funguje.