ntb a F20 po zabreni vyka se neuspi

Ahoj,tak tu mam dalsiho kostlivce. Po zavreni vyka vyka ntb by se mel uspat jenze on pouze zeslabi jas a bezi vesele dal!
Zkoisel jsem se podivat prikazem dconf-editor do editoru jenze nic podezreleho jsem nenasel mozna jsem se spatne orientoval!
Vpredchozich verzich nebyl problem bleskurychle se uspal i probudil.Neco jsem hledal uz tady na foru,lae zadny vysledek.
Dekuji za radu
Ps:po zavreni vyka a znovu otevreni spustene aplikace se jakoby minimalizuji,ale nejdou znovu pouzit…

Nikdo nepomuze pratele?!

To s největší pravděpodobností souvisí s grafickou kartou. Jakou máš a s jakým ovladačem ji používáš?

Může se stát, že je daná karta s daným ovladačem pro suspend blacklistovaná a místo uspání se prostě jen vypne obrazovka. Už jsem se s tím jednou setkal.

Ahoj,grafika je tam integrovana intel HD + g-force 630m,ale ta neni nijak naistalovana(jake ovladace bych mel pouzit pro zprovozneni?)
Jedna se Lenovo g580 v predchozi verzi fedory s tim problem nebyl pokaze cista instalace!
Dekuji za radu

V poslednich trech verzich Fedory se trikrat zmenil spravce power managementu
org.freedesktop.Hal.Device.SystemPowerManagement -> org.freedesktop.UPower -> org.freedesktop.login1.Manager
takze mozne je ledacos.

Prvni co tak zkus:
qdbus --system org.freedesktop.login1 /org/freedesktop/login1 org.freedesktop.login1.Manager.CanSuspend
paa se ujisti ze v dconf-editoru mas nekde tusim kolem org.gnome.power-manager neco jako funkce “lid” (viko ntb) nastavene na suspend. Z hlavy to presne nevim.