NOVINKA: Vydani Fedory 5 o 5 dni odlozeno

Vyvojari by radi dostali do Fedory 5, krom jineho, finalni gnome 2.14 a tak odlozili vydani FC5 o pet dni tedy na 20.3.

Jako zacatecnik s Fedorou bych se rad zeptal, jak to byva s updatem? Byva tato moznost v instalaci? Je to “bezbolestne” a zachova se mi veskere moje nastaveni (ikony, vzhled, databaze mp3 v Amaroku, nastaveni Firefoxu atd.)? Dik

Az do dnesnich dnu mohu rici, ze update z ruznych verzi byl veskrze bezproblemovy. Obcas se nasela drobna potiz ale uzivatelska nastaveni updatem nejsou niktera ohrozena.

Jak to bude s updatem na FC5 bohuzel zatim nemohu rici. Faktem je ze v FC5 je pomerne dost zasadnich zmen a v poznamkach k vydani autori doporucuji uprednostnit v pripade FC5 novou instalaci.

Pokud po vydani chvili pockate, urcite se objevi dostatek ohlasu, ktere napovi zda a jak to udelat nejlepe.

Mám dotaz, a to jestli bude Fedora 5 uvolnená ke stažení hned ten den co výjde a jestli v ní bude i čeština.

Příspěvek byl upraven (16-03-06 19:54)

Odpoved na obe otazky je ano. Fedora NENI uvolnovana jako kdysi RedHat nebo dnes Mandriva nejdrive pro cleny a predplatitele. 20. by mely byt k dispozici iso image primo pro stazeni.

Lokalizace aplikaci bude na takove urovni jake dosahla aplikace pred zaclenenim do Fedory. Veci specificke pro fedoru jsou z velke casti lokalizovany - stav se muzete dozvedet na strance http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=fcz:jak_pomoci.