NOVINKA: Fedora Core 6 - Zod

V 16:00 naseho casu byly oficialne uvolneny obrazy Fedora Core 6. Kdo hlasoval pro nove jmeno distribuce mohl aspon tusit. Dnes je jasne ze zvitezilo kodove jmeno Zod.

Jako obvykle se da ocekavat pretizeni vsech moznych i nemoznych mirroru. Proto je doporuceno pouzit ke stahovani bittorrent. Odkazy na torrenty najdete na http://torrent.fedoraproject.org/.

Více informací ke stahování na stránce http://www.fedora.cz/stahnout.html

Právě jsem stáhnul core 6 64bit DVD instalační médium pomocí torrentu z http://torrent.fedoraproject.org a neprošel SHA1 kontrolním součtem :frowning:

Uz jsem to taky slysel, ale prave tomuhle by mel bittorent zabranovat, takze jak k tomu dojde nemam poneti.

Abysme to spravne chapali - na torrent.fedoraproject.org je pouze centrala ktera shromazduje informace o tom, kdo a kde ma ktery kus DVD stazeneho a muze vam ho poskytnout. Pokud ma nekdo u sebe poskozeny image a distribuuje ho, teoreticky k tomu muze dojit, ale do torrentu moc nevidim.

Jen doplnim, ze FC6 je mozne stahovat tez jako Live ISO Re-Spin.
Podrobnosti najdete na strankach http://fedoranews.org/cms/node/1721.

Musel jsem to dotahovat asi 4x. Pokaždé jsem musel znova spouštět kontrolu v torrentu a dotahovat vadné části. Evidentně rtorrent nekontroluje hash každé stažené části.

Pokud provádíte upgrade stávající instalace s velkym množstvím balíků, může počáteční sestavování závislostí trvat velmi dlouho. Na prvni konzoli (Ctrl Alt F1) uvidíte hlášku
No handlers could be found for logger “yum.YumBase”
která je neškodná. Grafické prostředí vypadá, že počítač neodpovídá. Probíhá ale sestavování závislostí, mějte proto strpení. Na starších počítačích to může trvat i hodinu.

Co se tyce vadnych rtorrent kontrolnich souctu pricina je zrejme zde:
http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/bug-v-jadre-zpusobujici-poskozeni-dat-opraven