Notebook

zdar, teprve zacinam s Linuxem ale ted bych potreboval naistalovat linux na svuj notebook je to HP 6125 AMD 3100+sempron a chipset ATI s integrovanym x300 znamy mi poradil prave fedoru, bude mi to chodit? hlavne podtaktovani pc a ta ATIna.dik

  1. Oznaceni je jesli se nepletu HP NX6125.

  2. Jedna se o pomerne novy notebook, takze pri instalaci Linuxu lze ocekavat netrivialni problemy.

  3. Po trose googleni jsem nasel nasledujici clanek:
    http://crosswire.org/ucgi-bin/twiki/view/Main/NX6125
    V nemz autor pomerne detailne popisuje problemy a jejich reseni.

Tzn. v zasade Linux na tomto notebooku pujde, ale vyzaduje to od vas jiste zasahy pri instalaci. (Vypnout powernow, zapnout vetracky, instalovat pripojeny na 220V. Nainstalovat minimalni instalaci, updagenout ji a pak teprve doinstalovat zbytek.)

Příspěvek byl upraven (10-10-05 09:35)

No jo, ale na tech stránkách se řeší problém sestavy s Turionem, ale já mám Sempron 3100 a i když postupuji podle návodu, tak jednoho problému se zbavit nedokážu. A tím je rozlišení. Můj nx6125 má ve Fedoře rozlišení 1024x768 i když mám nainstalované ovladače grafické karty (ATI Mobility Radeon X200). U Turionové řady prý může být rozlišení až 1400x1200 nebo tak nějak… Nevíte jak na to?

Mám FC4 taky na notesu, sice obyčejným Premiu 2070N, ale abych mohl nastavit vyšši rozlišení, musím definovat LCD. (To platilo tusim i u Win98.) A dělám to přes Prostředí - Systémová nastavení - Zobrazení, kde na si záložce Hardware vyberu potřebný LCD .