NIC Via Rhine II

Dobrý den!
Nedaří se mi zkativovat sitovou kartu Via Rhine II, vždycky to napíše hlášku že zařízení není zřejmě přítomno a odkládám jeho aktivaci.
co stím dělat?
Mám to na FC5

děkuji

Příspěvek byl upraven (07-04-06 08:41)

Pro tuto síťovku je modul via-rhine. Podívejte se, jestli je tento modul načten.

modprobe via-rhine
lsmod

Dik za odpoved!
Nejak to ale nepomohlo, modul je aktivni ale sitovka se nechce stale aktivovat. Na co se mam jeste podivat?
Dekuji za odpoved.

  1. na internet, jesli je skutecne tento modul pro tuto sitovku
  2. na bios - jesli je to onboard musi byt povolena
  3. do navodu ktere jsou uvedene v hlavicce tohoto fora

Takhle by měl vypadat soubor /etc/sysconfig/network-scripts:

DEVICE=eth0
BOOTPROTO=static
BROADCAST= 192.168.1.255
HWADDR=00:0F:3D:F8:A3:74
IPADDR=192.168.1.1
NETMASK=255.255.255.0
NETWORK=192.168.1.0
ONBOOT=yes
TYPE=Ethernet

na aktivaci pak stačí zadat:
service network restart
beru to z hlavy, takže přesnou syntaxy nevím

No pozor, to je pouze pro pripad kdy chcete statickou adresu a vase MAC je 00:0F:3D:F8:A3:74. Lepsi je nastavit to pres system-config-network. Na to zda bude fungovat nebo nebude fungovat ovladac (modul) to ale moc vliv nema.

Podstatne je, zda po modprobe neco vypise prikaz
dmesg| grep eth

Příspěvek byl upraven (10-04-06 14:48)

takze sem se na to koukl a po prikazu dmesg to k sitovce napsalo tohle:
PCI: Via fixup for 0000:00:12:0, from 11 to 1
Invalid MAC adress
via-rhine: probe of 0000:00:12:0 failed with error -5

grub eth stalo a nevypsalo nic

flashnul sem bios ale nepomohl to

mac v biosu je zapsana stylem: xxxxxx-xxxxxx a nejde zmenit jen druha cast za pomlckou

Podobne chyby se vyskytovali ve starsich verzich jadra. Zda se ze kolem via-rhine sitovek je vubec nejak dusno co se tohoto problemu tyce. Jak ho resit netusim - nic jsem nenasel. Muzes zkusit dve-tri veci - serazeno podle obtiznosti:

  1. nejnovejsi kernel 2080
  2. acpi=off
  3. zkompilovat si vanilla kernel, zda ten to dela taky

na kompilaci si moc neverim, ale myslim si ze ve Fedora Core 5 by to mohlo byt uz vyreseno … nacpal sem tam jinou sitovku a tu integrovanou sem zakazal, je to nejrychlejsi a nemene problematicke reseni, linux se ted teprve hodlam naucit takze nektere kroky jsou pro me trosku … ale uvidim…

Kazdopadne Via Rhine nejela ani pod vetsinou (mozna az na jednu) distribuci!!!

Ano, toto reseni uz jsem tu u jine onboard doporucoval. Ty onboardovky jsou vetsinou nejaky divny a sitovka stoji 100Kc nova, v bazaru 3comka uz skoro zadarmo.

Podle me dela problem ten zapis MAC adresy v Biosu ve tvaru 00044a-23b548, je to pomerne nestandartni …