Neúspěšná instalace F12

Začnu konstatováním, že Fedora se pravděpodobně nesnese s mým HW (Deska Gigabyte GA-MA790FX-DQ6, North Bridge: AMD 790FX, South Bridge: AMD SB600, grafika nVidia 8600GS, CPU AMD Phenom 9750).

Už od verze 9 jsem si zvykl při instalasi používat direktivu “nodmraid”, bez které počítač zamrzal během instalace. U verze 12 však nepomáhá ani to. Grafická instalace zamrzá zcela náhodně (ale zato jistě, pomůže jenom reset počítače).

Direktiva “nodmraid” u verze 12 nezabírá a pravděpodobně ani nebude potřeba, jelikož, když se náhodou dostanu až k výběru disků, tak tato verze už vidí RAID v BIOSu.

Nějak cítím, že problém je asi s ovladačem nouveau, ale vypínat ho direktivou “nouveau.modeset=0” nepomáhá, jelikož se stejně načte po startu Xorg.

Chtěl jsem si to ověřit instalací v textovém režimu. Ale zde jsem opět narazil, když se Anaconda zhroutila ještě před výběrem disku.

Hledal jsem na bugzille a našel jsem dva podobné reporty kolem nouveau, ty se ale zdá se neřeší.

Neznáte někdo způsob, jak instalátoru vnutit jiný Xorg.conf, aby se nenačítal ovladač nouveau?

Možná bych se soustředil na rozchození alespoň té textové instalace, přece jen, když už se systém nainstaluje, člověk má víc možností, než nějaké parametry apod… u instalace. Takže, jakým způsobem se textová instalace zhroutí? Vypíše alespoň něco nebo jednoduše vytuhne? Co LiveCD, také vytuhne?

A nemuzes radsi aktualizovat starsi verzi Fedory?

Tak trochu se stydím, že jsem v hlavním menu instalačního DVD přehlédl volbu “Install system with basic video driver” (nomodeset xdrv=vesa). S touto volbou proběhla instalace jedna báseň, takže tento příspěvek už píšu z F12.