Nenalezen MIME type "aplication/octet-stream"

Dobrý den,

prosím o radu. Při spuštění aplikace Krusader nebo Ovládací centrum se objeví hláška:

Nenalezen MIME type aplication/octet-stream.

Mám čerstvě nainstalovanou F7. Používám výhradně repo fedory. Měl jsem instalovanou i podporu virtualizace. V domění, že je problém v tom, jsem ji ostranil. Problém přetrvává.

Nerad bych instaloval systém znovu. Zatím však nevidím zbytí.

Předem děkuji za pomoc.

Problém jsem zatím řešil tak, že jsem si vyhledal typy souborů, které jsou s tímto MIME typem spjaty a ručně je do KDE přidal. Nevím, jestli je to správný způsob řešeni.

Nicméně hláška se neobjevuje. Jen by mne zajímalo, proč uvedený MIME typ z KDE zmizel nebo chyběl.

aplication/octet-stream
Jen by mne zajímalo, proč uvedený MIME typ z KDE zmizel nebo chyběl.

Nechybí v tom application jedno ‘p’? :wink: Proto asi neexistuje. Ale jaký program generuje tak zmršený MIME typ, těžko říci.

No 1 “p” je tam proto, že neumím psát. Nicméně nebyl tam ani se 2.

Zkoušel jsem googlit a našel jsem asi 5 typů souborů, které se k tomuto typu vážou. Podle toho, co jsem si z toho zapamatoval, jde o to, jakým způsobem jsou data posílána. Hodně to prý využívají servery. Je možné, že však nemám úplnou pravdu.

A tato chyba byla pro spusteni techto aplikaci fatalni, nebo proc venujete tolik usili jejimu odstraneni?
Co presne znamena “Problém jsem zatím řešil tak, že jsem si vyhledal typy souborů, které jsou s tímto MIME typem spjaty a ručně je do KDE přidal.” O ktere soubory se jedna.

MIME definice rikaji co se s danym typem souboru ma v systemu delat. Ano pouzivaji to predevsim webove servery, ktere takto oznacuji kazdy soubor ktery posilaji, na vasem pocitaci se pak prohlizec nebo jina aplikace na zaklade mime definice rozhodne co se souborem udela. octet-stream je jeden z nejbeznejsich typu (jedna se o osmibitovy tok dat). Definice techto typu jsou napr. v /usr/share/mime.

Jedná se o soubory .bin, .lha, .lzh a ještě asi další. Věnoval jsem se tomu proto, že daná aplikace se nespustila. Pouze vyskočila hláška. Po jejím odklepnutí pak došlo ke spuštění aplikace. Například Krusader s tím měl problém. Měl jsem problém s otevřením .pdf souborů v Adobe Acrobat Readeru. Myslel jsem, že by to s tím mohlo mít souvislost. Ale zřejmně nemá, protože Reader se mi nespustí ani po té.

Na root.cz jsem našel nějaký dotaz, který se týkal právě tohoto MIME typu a podle slov tazatele s tím měl daleko vážnější problémy.