nenadálý logout

Ahoj,
mám aktualizovanou FC6 a gnome. Před časem jsem spouštěl Win aplikaci přes wine a fungovalo to, jsem si tím 100% jist. Nedávno jsem to zkoušel znova, aplikace se nespustí a místo toho naskočí přihlašovací obrazovka, tj. samo mě to odloguje. Reinstalace wine nepomohla.
Chtěl jsem si také pustit glxgear (to jsem nikdy předtím nespouštěl), a chová se to úplně stejně. Vůbec netuším, jak by to mohlo souviset.

Máte někdo nějaký nápad, jak z toho ven?
Díky,
LH

To ze se vam objevi prihlasovaci obrazovka znamena ze doslo k restartu grafickeho rozhranni. Je celkem klidne mozne ze od te doby se vam aktualizoval ovladac graficke karty a v novejsi verzi je nejaky problem. Co mate za grafiku a jaky ovladac pouzivate?

Mam nejakou starou Nvidii a pouzivam jeji ovladac 8776. Drive jsem pouzival jiny ovladac, takze je mozne, ze to souvisi. U toho glxgear me to moc neprekvapuje, ale ze by i wine dokazalo shazovat grafiku? (Spoustel jsem pod wine i notepad a podobne trivialni aplikace, pada to vzdycky).

Zkusim tedy jiny ovladac, jestli se to zmeni. Bohuzel ten 8776 je jediny, ktery dokaze vyhovujicim zpusobem pracovat s vystupem na TV (holt uz je ta karta asi moc stara) . Takze na filmy budu pouzivat ten a na Wine budu preinstalovavat jiny (pokud to pomuze) :-(. Nastesti v reinstalovani tech ovladacu uz mam praxi :-).

Neni potreba preinstalovat nic… staci kdyz v /etc/X11/xorg.conf zmenite Driver “nvidia” na Driver “nv”.

Tak jednoduche to neni, protoze nv driver prave nezvlada ten TV vystup. Ale udelal jsem si jednoduchy xorg.conf s nv driverem bez TV vystupu a s tim opravdu wine (ani glxgears) nepada. Diky moc za pomoc!

Tim sme tedy overili ze na vine je driver nvidia, coz je neprijmne pokud pouzivate TV out. Mozna by se ale k driveru nvidia daly pripsat nejake parametry, ktere by to napravily. Bohuzel nevim jake…

Jeste neco z dmesg, treba to nekomu neco rekne…

nvidia: module license ‘NVIDIA’ taints kernel.

agpgart: Found an AGP 2.0 compliant device at 0000:00:00.0.
agpgart: Putting AGP V2 device at 0000:00:00.0 into 4x mode
agpgart: Putting AGP V2 device at 0000:01:00.0 into 4x mode
WARNING I2C adapter driver [NVIDIA I2C Device] forgot to specify physical device; fix it!
WARNING I2C adapter driver [NVIDIA I2C Device] forgot to specify physical device; fix it!
WARNING I2C adapter driver [NVIDIA I2C Device] forgot to specify physical device; fix it!

Tak na zaklade te hlasky uz se da na googlu neco vypatrat, napr. toto:
http://www.mail-archive.com/linux-kernel@vger.kernel.org/msg128436.html
to je sice diskuse o kernelu ktery je teprve ve vyvoji, ale vypada to ze bud ve Fedore neco backportuji, nebo chyba je uz od drivejska. Vas problem by tedy melo byt mozne vyresit pouzitim starsiho kernelu - pokud ho jeste mate staci vybrat v menu pri startu pocitace.

Starsi kernel jsem zkousel, ale asi nebyl dost stary…

Nedavno jsem tu Win aplikaci (je to DVD Shrink) chtel znova pouzit, ale nejak to blblo i s tim obycejnym nv driverem. Tak jsem preinstaloval wine a svete div se, wine uz zase funguje i s nvidia driverem. Akorat ten DVD Shrink je porad nejakej nemocnej (do konzole pise ruzne varovne hlasky a pri shrinkovani pred koncem najednou spadnul).

Budu s tim jeste experimentovat, takze tohle pisu jen pro informaci, ze wine uz zase chodi.

Abych nezapomnel - glxgears funguje taky, takze problem byl zrejme vyresen v nejake novejsi verzi kernelu.