Nemôžem spustit fedoru

Zdravím všetchých a prosím o radu. Mám na NB asus a7m naištalovanú fedoru 8 a pri štarte skončím len s touto hláškou:

Uncompressing Linux… OK, booting the kernel
…MP-BIOS bug: 8254 timer not connected to IO-APIC
Kernel panic - not syncing: IO-APIC + timer doesnt work! Boot with apic=debug
and send a report . Then try booting with the ‘noapic’ option

Mal som predtým fedoru 6 potom 7 a tie fungovali až pri sedmičke mi po stiahnutí aktualizácii kernelu začalo robiť to isté. Myslel som si že novšia verzia to vyrieši a dal som
tam osmičku. Je možné aby, keď to mali v staršej verzii dobre, tam zavliekli chybu oni? Pritom po inštalácii 8 mi NB vpohode nabehol. A na druhý deň ma privíta ta hláška.
V linuxe som začiatočník skúšam ho len sporadicky

A precetl jste si aspon to co vam v te hlasce system pise? Prijde mize ne. Mate tam totiz napsano:
IO-APIC a casovac nefunguji! Nastartujte s parametrem apic=debug a odeslete hlaseni. Pote zkuste nastartovat s parametrem “noapic”.

Takze? Pri startu systemu stisknete libovolnou klavesu. Pote “e” najedte na radek zacinajici “kernel” stisknete “e” pridejte na konec radku “noapic” bez uvozovek, enter a stisnete “b”. System nastartuje, pote si upravte v textovem editoru soubor /etc/grub.conf obdobnym zpusobem.

Problem bude v tom ze chyba neni v kernelu ale v Asusu. Implemetace ACPI u asusu je mizerna a kernel snazici se pracovat podle standardu nyni na asusu nepracuje spravne. Driv v nem mozna byla nejaka berlicka, nebo nedokoncena implemetace, ktera zpusobovala ze se tento problem neprojevil.

Dakujem, v linuxe som len začitočník.Prečítať som si prečital len som nevedel čo s tým. Mať tak Vaše vedomosti to by bolo iné:-)

Vsechny vedomosti ktere mam jsou popsane v prirucce, zde na webu. :slight_smile:

Ach jaj tak som spravil inú vec.Dal som novší bios a teraz ziadne chyby nehlási lenže system mrzne a mrzne a mrzne náhodne raz pri štarte potom inokedy po štarte rekord je jedna hodina potom je tuhý. Aj som preinštaloval system a nič stále to isté.

A mate porad u kernelu parametr noapic?
cat /etc/grub.conf

Nemám ja som ho tam ani nedal chcel som sa tomu vyhnúť práve tým novším biosom. Prišarte už nehlási žiadnu chybu. Teraz sa tam bjaví iba powernow-k8 ph2 null fid transition 0xa čo je hádam správne teraz mi už nehučí ani vetrák ako predtým . Predtým hrial ako blázon a vetrák išiel naplno.Lenže zamŕza v nahodnom čase. Pri spúštaní služieb potom zas po prihlásení tak neviem. Skušal som aj Fedora 7 live cd a ani to nenabehlo, ale skušal som aj ubuntu 7,04 live cd to funguje bez problémov tak ja už potom neviem.

Ja bych jeste zkusil ten noapic pouzit. Jinak bohuzel take nevim… pouzivejte co vam funguje.

Skusil som nula bodov.

Stiahol som si aj poslednu verziu ubuntu 7.10 a ta mrzne rovnako, takze celkom urcite sa posledny kernel neznesie s tymto podelanym asusom. To bol prvy aj posledny NB co som si od nich kupil. Vsetko odfusuju len natolko aby isli na tom widle ostane OS ako keby ani neexistovali fuj.

Chyba je ozaj v acpi ked som spustil instalaciu s parametrom acpi=off ako je pisane v prirucke tak to funguje a nic nezamrza akurat mi v jednom kuse bezi ventilator a pocitac musim vypnut rucne - power manazment 0 bodov.

Ano, ale tech 0 bodu dejte Asusu. Kdyby to byl prvni problem na jejich NB tak nereknu, ale to je porad dokola. Kdy konecne budou schopny udelat notebooku s funkcni DSDT tabulkou…