nemám modrý pruh nahoře

Sorry, za idiotsky nadpis, ale ztezka se mi to popisuje, mam Fedoru 10 a Gnome. Prihlasim se a kliknu treba na Firefox, ten se spusti, ale zablokuje horni listu, takze uz nic jineho nemohu spustit, uplne nahore na obrazovce mam menu Firefoxu: “soubor, upravy, zobrazit, historie, …”. Samozrejme, ze s tim nemohu nijak hnout. Ale neni to ve Firefoxu, dela to treba i Terminal. Kdyz si takhle kliknu na nektery programy typu nastaveni systemu, tak ty takhle nahore nejsou, jsou vycentrovane uprostred, ale chybi jim takova ta horni modra lista s minimalizaci, maximalizaci a krizkem. Take nejdou presouvat.

Cim se mi to stalo nevim, mam ATI a nainstaloval jsem 3D, vubec mi to neslo, ale nakonec se to povedlo, ale prisahal bych, ze po restartu to jeste chodilo normalne, az druhy den, kdyz jsem zapnul PC, tak se to stalo. Vim, ze bych mel ten proprietarni ovladac ATI zkusit odinstalovat, ale bojim se, ze uz se mi podruhe ho nepodari nainstalovat a ted funguje dobre.

Co s tim ?

skus v terminalu spustit gtk-window-decorator

Zkus taky vypnout efekty-desktopu (desktop-effects pokud je máš tedy zapnuté, vím že to v některých případech dělaly).

gtk-window-decorator padal, tak jsem ho odinstaloval, ze by to bylo tim ?

efekty desktopu, pise to ze funkce neni podporovana, tak se do gui vubec nedostanu.

gtk-window-decorator se pouziva prave pri zapnutych efektech desktopu (compiz). Pokud je mas vypnute - tak ne. Nicmene mel by bezet nejaky jiny window manager - v gnome je to metacity. Zkus “metacity --replace”

metacity --replace

spadlo to!

Distribution: Fedora release 10 (Cambridge)
Gnome Release: 2.24.3 2009-01-16 (Red Hat, Inc)
BugBuddy Version: 2.24.2

System: Linux 2.6.27.25-170.2.72.fc10.i686 #1 SMP Sun Jun 21 19:03:24 EDT 2009 i686
X Vendor: The X.Org Foundation
X Vendor Release: 10503000
Selinux: No
Accessibility: Disabled
GTK+ Theme: (null)
Icon Theme: (null)

Memory status: size: 0 vsize: 0 resident: 0 share: 0 rss: 0 rss_rlim: 0
CPU usage: start_time: 0 rtime: 0 utime: 0 stime: 0 cutime:0 cstime: 0 timeout: 0 it_real_value: 0 frequency: 0

Jak si instaloval ty “3D” ovladace?

Aha… gtk-windows-decorator je soucasti compizu. Jak si provedl “odinstalaci” gtk-window-decoratoru?

Predpokladam ze si nainstaloval compiz-gnome, spustil 3D desktop. Tim si nastavil spravce oken (to je ten “modry pruh nahore”) na compiz. Ovsem tim, ze si odinstaloval gtk-window-decorator, tak sis vlastne odstranil nastaveneho spravce oken. Tzn. krom toho ze mas zrejme spatne, nebo zbytecne instalovane “3D” ovladace, mas jeste spatneho spravce oken. Reseni je spousta, tezko rict ale ktere pro tebe bude nejjednoduzsi. Muzes zkusit doinstalovat zpet
yum -y install compiz-gnome
a odinstalovat 3D ovladace.

Ahoj, dik za radu, nevim, jestli si pamatujes, ale pred casem jsi mi radil, jak nainstalovat ovladace pro ATI kartu. Slo o to, ze potrebuju oficialni ovladac, protoze jinak nejsem schopnej nastavit svuj monitor na 100Hz. Vypada to, ze graficka karta to bez oficialniho ovladace odmita kousnout a ja na monitoru 100Hz nutne potrebuju. Tudiz mam naistalovane a funkcni 3D ovladace ATI.

Dal jsem yum -y install compiz-gnome, dobehlo OK, odhlasil se, prihlasil se a napsalo mi to, ze gtk-window-decorator ohlasil chyby a spadnul. Co s tim ?

Klidne pouziju nejakeho jineho spravce oken, me je to jedno, potrebuju jen 3D ovladac ATI a cokoliv k tomu, aby to fungovalo.

Porad prosim. Diky

Vypni ty efekty desktopu. Nebo to nejde?

jde to nejak vypnout zadanim nejakeho prikazu ? Hledal jsem google, ale nic jsem nenasel. Pokud to jde jenom v te graficke nabidce, tak tam se nedostanu, pise to, ze neni pristupna, protoze funkce neni podporovana.

Prikaz je desktop-effects. Ale to je to same jako z menu. Kdyz nejde vypnout, zbyva jedine promaznout nastaveni v domovskem adresari.

A zkousel si zalozit novy ucet (useradd ) jesli tam to dela taky? Pokud ne, skutecne by melo stacit ze sveho home odstranit neco jako ~/.gnome* ~/.gconf* ~/.config ~./metacity
Pripadne muzes vybrat jako graficke prostredi KDE, ale to ho zrejme musis nejdriv nainstalovat
yum groupinstall kde-desktop