nelze spustit live usb

linuxaci,
nemuzu na notebooku (hp, i3-2310m,4gb,radeon hd 6470m,win7) spustit live usb s zadnou distribuci linuxu(bootovani zacne normalne probihat,bezi bezi radky s textem,pak obrazovka zcerna a pc zatuhne). krome kubuntu 32bit,ta jedina nabehla.
zkousel jsem mandrivu,fedoru,ubuntu,slax ve verzich kde, gnome, 32b,64b…
na jinych pc ta sama live usb s jakoukoli distribuci funguje bez problemu.
ze by problem s grafikou?

poradite prosim?

Když jste už vyzkoušel tolik distribucí…
Zkoušel jste Fedoru 18 RC1? Co by dup vyjde finál (snad :-)). Ale jen tak na zkoušku.

Nepíšeš, aké vydania distribúcií si skúšal.
Rôzne čísla vydaní znamenajú aj iné verzie jadier.

Podle me nebude problem s jadry, ale s UEFI. Mam take notebook, na kterem mi nektere obrazy fedory prevedene a USB nefunguji. Konkretne treba ten s vice architekturami, ktery jsme dostali na minule release party. :slight_smile: Takze jsem ho musel predelat pomoci liveusb-creatoru a uz to jde. Tzn. otazka je spis to jak bylo dane live USB prevedeno na flashku.

covex,
live prevadim na usb pomoci YUMI nebo unetbootin,tyto usb pak spustim kdekoli bez problemu(krome meho notebooku hp…).
pokud si linux virtualizuju pomoci LinuxLive USB Creator,tak linux pak ve win7 spustim bez problemu.

potrebuju ale aby linux nabehl z usb pri bootovani.

dik za rady,xi

Mám obdobný problém. Fedoru18 na USB pomocí unetbootin, ale když to zkusím nabootovat, napřed mi vyskočí hláška: “Secure boot not enabled” pak vyskočí menu kde zvolím instalaci, pak znovu hláška “Secure boot not enabled”, pak se to začne chvilu načítat a pak to skočí někam do pryč a na obrazovce mám:

dracut-initqueue[259]: Warning: Could not boot.
dracut-initqueue[259]: Warning: /dev/mapper/live-rw does not exist

Entering Emergency mode. Exit the shell to continue.
Type “journalctl” to view system logs.

dracut:/#

S tím, že do toho shellu nebo co to je nejde psát… Zkoušel sem v /EFI/boot.cfg si hrát s tou cestou podle různejch návodů na netu, vše bez úspěchu… Mám desku s UEFI, jde mi bootovat většina distribucí krom odnoží ArchLinuxu a teď i ta Fedora18…

Můžeš zkusit Fedoru 18, která vyšla dneska. Podle mně to bude špatný ovladači grafiky. Jinak tady najdeš postupy a nástroje, jak spolehlivě dostat obraz Fedory na usb: https://fedoraproject.org/wiki/How_to_create_and_use_Live_USB?rd=FedoraLiveCD/USBHowTo
V Linuxu používám jedině dd, pro Windows je nějaké klikátko.

Zrovna o tom Unetbootin tam píšou jako o nástroji, s kterým jsou problémy :slight_smile:

Rozjedu to na Xubuntu? Zkoušel sem nainstalovat yum a stáhnout to přes to, ale bez úspěchu…