nejde odstranit poškozený balíček

Zdravím , lze nějak odstranit poškozený balíček. Zkoušel jsem to přes yum , yumex ,přidat odebrat. A nic balíček je stale nainstalovan a nejde ani přeinstalovat.Toto je vystup z konzole :/var/tmp/rpm-tmp.89263: line 1: /usr/share/rpm-helper/del-service: není souborem ani adresářem
error: %preun(hamachi-0.9.9.9.20-1pclos2007.i586) scriptlet failed, exit status 127

fedora 6

Pokud se nejedna o problem se selinuxem
http://forum.fedora.cz/read.php?1,6806
Zkuste
rpm -e --force hamachi-0.9.9.9.20-1pclos2007.i586

rpm -e --force hamachi-0.9.9.9.20-1pclos2007.i586
rpm: vynucena může být jen instalace, aktualizace, smazání zdrojových kódů a spec souboru

selinux mam vypnutý. tak nevim asi to budu muset nějak měsíc vydržet a pak tam stejně pujde fedora 7 . zkoušel jsem vynutit i aktualizaci a instalaci a bez vysledně. dík

Toho jsem se bal… mnojo. On takovy “zatvrzely” balik neni zadny problem ale jsk tak na to koukam, tak se vam povedlo naintalovat do Fedory rpm balik urceny pro PCLinuxOS, to se pak nemuzete divit ze nejde odstranit. Podle me pokud udelate
gedit /usr/share/rpm-helper/del-service
a napisete tam


#!/bin/bash
return 0

a udelate chmod +x /usr/share/rpm-helper/del-service, tak byt to odinstalovat jit mohlo. Problem je ze nevim co ma tento skript na PCLOS delat, takze tam stejne muze neco zustat.

Tak jsem si to nasel, a ten skript nedela nic svetoborneho, jen jesli vam pak zase nebud chybet nejaky jiny. :slight_smile:

tak balicek se odstranit nepovedlo. ale alespon se mě povedlo zprovoznit hamachi.
dik za snahu . vyřeším to až instalací fedory 7