nejde mikrofon ve skype

ahoj, mám nainstalovanou fedoru 25 cinnamon a ještě jsem si doinstaloval prostředí KDE a jsem se systémem spokojený, až na nějaké drobnosti funguje dobře,
podařilo se mi stabilizovat wifi, problém s uspáváním je pravděpodobně záležitost BIOS, jen se skype mám problém, a to ten, že nefunguje mikrofon, prostě druhou stranu slyším, ale ona mě ne, zkoušel jsem mimo skype nahrávat přes audacity a tam mikrofon funguje, myslím si, že to není operačním systémem, protože mi to dělalo i v mintu, ani grafickým prostředím, mikrofon nejde v cinnamonu ani v KDE, zkoušel jsem to ve dvou verzích skype, jak ve verzi 4.3.0.37, tak v novém skype for linux alpha 1.14.0.5 a mikrofon není slyšet a jen když ho vytáhnu v nastavení na 150 procent tak je opravdu nepatrně slyšet, prosím tedy o radu co s tím, mám notebook lenovo G70-35, procházel jsem fóra na netu, je to dost častý dotaz, ale řešení tam ne a ne najít

ahoj, tak problém s mikrofonem je vyřešen, skypeforlinux má nový kabát a hlavně vylepšené nastavení zvuku, teď jsem mikrofon nastavil během několika vteřin, běžel na mé nastavení a potom jsem zjistil, že běží i na defaultní nastavení, jo a taky už je česky, takže hurá konečně to funguje