nefunkcni YUM

Ahoj, mam nainstalovany stroj bez grafickeho prostredi a z niceho nic po zapnuti mi nefunguje YUM. Pri pokusu instalovat balik mi to napise chyby jako:
http:// cesta k repozitari: Errno 4 IOError:<urlopen error -3 …dalsi zmet znaku… trying other mirror. Error: Can not retrive repository metadada (repomd.xml) for repository: base. Please verify its path and try again.

Zkousel jsem jestli jede net a pingnul jsem IP seznamu.cz. Kdyz jsem zadal jmeny tvar tak nepinglo. myslite ze by mohl byt problem s prekladem jmen? Diky za pomoc.

Ano, naznacuje to problem s DNS - bud mas prideleny spatny, nebo nemas zadny (koukni do /etc/resolv.conf).
Jinak k teto chybe obcas muze dojit i z jinych duvodu, ale pokud ti nejde ping na jmenne adresy, je to s nejvetsi pravdepodobnosti tim.

Tak do resolv.conv jsem se dival a vse je v poradku. Ted si vzpominam ze jsem menil hostname ale to by nemelo mit na fci vliv. No vypada to ze na chybu neprijdu:(

Zmena hostname muze mit do restartu celkem zajimave efety. Pokud problem pretrvava i po nem, bude to oblibena zahada. Zacni vypnutim Ipv6 v systemu.