Nefunkční Wi-Fi na Acer aspire one D250 - Fedora 15

Dobrý den,
mám problém se svým notebookem Acer Aspire One D250. Windows na něm jela jak šnek a tak jsem na něj nainstaloval Fedoru 15. Počítač jede optimálně. Nefunguje na něm však wifi. Při rozkliknutí sítí to píše nedostupný firmware a tak jsem se si zagooglil a našel pár diskuzí,kde se to již řešilo. Opravu jsem zahájil tím, že jsem si pomocí Terminálu a příkazu lspci -nnk zjišťoval ovladač, který je potřebný doinstalovat. Napsalo mi to toto http://resert-67.sweb.cz/Zobrazení%20Terminálu.txt . Hledal jsem tedy googlem a našel http://www.broadcom.com/support/802.11/linux_sta.php . Stáhl jsem si 32 bitový ovladač http://www.broadcom.com/docs/linux_sta/hybrid-portsrc_x86_32-v5_100_82_38.tar.gz a podle návodu http://www.broadcom.com/docs/linux_sta/README.txt jsem se ho snažil nainstalovat. Skončil jsem u příkazu make clean, při kterém mi linux napsal http://resert-67.sweb.cz/Zobrazení%20Terminálu2.txt . Tam je napsáno i co jsem psal.
To je vlastně ta instalace, kterou jsem ale možná neprovedl správně. Nevím, kde je chyba a tak se obracím na vás. Materiály jsem vám poskytl a doufám že již něco vymyslíte. Předem děkuji za odpověď.

PS: Kabelové připojení funguje OK. Stáhl jsem na Fedoru všechny aktualizace.

Ahoj,
já bych zkusil nainstalovat balík kmod-wl z repozitáře RPM Fusion, místo kompilace ovladačů od výrobce. Ber to jako tip, s touhle kartou nemám zkušenosti.
Standa

Tak boužel mi tvůj tip nepomohl. Když sem se snažil nainstalovat ten software, na který jsi mi poslal odkaz, napsalo mi to chybu. Prý že musím nejprve nainstalovat starší verzi. A když jsem se snažil nainstalovat starší verzi, napsalo mi to, že musím mít nainstalovanou tu novější verzi a starší kernel. Takže nic :frowning:

Ale děkuji za radu.

Ok nakonec se mi povedlo přes terminál nějak nainstalovat ovladač potřebný pro zprovoznění wi-fi . Mám teď jiný problém. Lze se mi totiž připojit jen k nechráněným sítím. Ne k těm chráněným. Pomohl mi nakonec tip Xp. Zahledal jsem trochu ohledně RPM Fusion a povedlo se. Pomohl mi návod : http://fedoramobile.org/fc-wireless/broadcom-linux-sta-driver

EDIT: Povolil jsem chráněné sítě a nyní je vše v pohodě :slight_smile: Děkuji Xp. Bez něj bych se o RPM Fusion nedozvěděl.

Viz prirucku…