Nefunkční rozlišení

Mám grafiku GeForce 4 MX440. Všechno funguje akorád mi nelze změnit rozlišení obrazovky z 800x600 na větší. Už jsem zkoušel instalovat novější ovladače,ale bez úspěchu. Poraďte prosím. A ještě používám Fedora Core 6

Zmenu nastaveni v Gnome byste mel byt schopen provest pomoci nabidky Aplikace -> System -> Nastaveni -> Rozliseni obrazovky. Pokud to nepomuze, tak asi bude zapotrebi pozmenit xorg.conf - do toho si ale z voleje netroufam…

Macky

Uz jsem to tu pro nejakou nvidii popisoval. Venujte chvili casu hledani.

Hledal sem a nenašel.

(Zálohujte si xorg.conf) a pak v něm najděte Section Screen - zde jsou zadána rozlišení, no a přepište si Subsection Display, pro začátek třeba takto:


        SubSection "Display"
		Viewport   0 0
		Depth     24
		Modes	 "1024x768"
	EndSubSection

A to xorg.conf najdu kde??? Já se v Linuxu moc nevyznám

Prosím o zadání cesty hde bych to našel… nemůžu to nikde najít. jen nějaký xorg.0.log a xorg.0. ale v nich sem nenašel to s tím Screen

Nepomohlo to, žádnej rozdíl…

A ještě v systém zobrazení, mi to nikdy neuloží Grafickou kartu kterou si vyberu. Vždy tam skočí Unklown video card, nevíte co s tím. třeba to bude tím…

Tak to asi bude třeba více zásahů v tom /etc/X11/xorg.conf já mám, ale Ati, takže nemůžu pomoct, ale zkuste kouknout sem (hlavně poslední příspěvek): http://forum.fedora.cz/read.php?1,963,983#msg-983

Pomohlo v tom že se mi tam zobrazí rozlišení. Chce to abych to restartoval, tak sem to restartoval-hodilo to nějakou chybu, tak sem nastavil displej. No jinak normalne se jako rozliseni zveci pri staru systemu ale uz pri prihlaseni to je zase 800x600 a takhle se to porad opakuje. Fakt uz nevim co dal. A jeste se mi poblblo jak je v systém/nastavení/ desktop effect - nejde mi tam to nastavení zapnout.

Pokud tam mas spatny ovladac grafiky tak ti to asi nepude. Takze nam prosim popis co v tve interpretaci znamena novejsi ovladace, jak si postupoval a co si udelal. A pak nam sem kdyztak zkopiruje ten strasne schovany xorg.conf :).