Nefungující síť, pc připojené pomoci routeru

Dobrý den

Včera jsem nainstaloval Windows XP a po Windows Ferdora 9. Po instalaci jsem zjistil, že mi nejde internet. V nastavení sítě mi HW linux rozpoznal (teda doufam). Dalé to mám nastavené na DHCP + DNS zjištovat automaticky (zvolil jsem automaticky, protože všechny PC jsem připojeny přes jeden router). Siťovou kartu mám integrovanou na zakladní desce.

Další vedlejší problém, který jsem zatím moc neřešil je ten, že kdyz chci bootovat Windows pomoci grub tak PC zacne rychle posobě “pípat” zkousel jsem editovat soubor menu.lst a měnit vněm udaje podle různých návodů, ale dostal jsem se leda ktomu, že mi při bootu linux vypisuje Error 12: Invalid device requested.

Dříve jsem mel v menu.lst :
title Microsoft Windows
rootnoverify (hd0,4)
chainloader +1

A zkoušel jsem:
title Microsoft Windows
root (hd0,4)
savedefault
makeactive
chainloader +1

Disk s Windows mam z linuxu normalně přístupný, nevidím důvod proč by nechtě bootovat…

Pro identifikaci kde je problem to je prilis malo informaci. Jak si sit nastavoval? Pouzivas network manager nebo pevne nastaveni site? Co to je za sitovou kartu - vypis prikazu (lspci, dmesg | grep eth, ifconfig, cat /etc/resolv.conf)

Co se Windows tyce, opet malo informaci. GRUB je tvuj hlavni zavadec? Jak mas rozdeleny disk (fdisk -l)? Proc mas Windows az na 4 oddile disku (Windows nemaji rady, kdyz startuji z oddilu disku, ktery neni na zacatku disku)? Co znamena “drive jsem mel v menu.lst”, nekdy to uz takle fungovalo?

Sít je nastavená pomocí system->správa->sit
Network manager nepoužívám
výpisi příkázů (jen dmesg a cat /etc/resolv.conf, zbytek nevim jak pustit)

oba jsou nahrané zde: http://www.edisk.cz/stahni/26632/linux.html_40.7KB.html

omlouvám se jinak to nešlo…

GRUB je tusim muj hlavni zavadeč… vpohodě se zobrazi vse…
disky jsem tvoril v tomto poradi 200mb a 30gb oddil pri instalaci oken na 30gb sli okna a tech 200 mb jsem pri instalaci linuxu naformaloval na ext2 a boot… zbytek oddilu jsem delal pri instalace linux… drive tim myslim než sem se v menu.lst začal hrabat :smiley:

Nikdo nic ?

PS: už jsem připravenej na reinstalaci tak mi kdyzk nekdo poradte jak nakladat oddily aby grub nemel problem, diky

Achjo… proc tu prirucku pisem.
su -
heslo root
ifconfig > ~/zaznamy.log
lspci >> ~/zaznamy.log

Jak vis ze nepouzivas network manager?
service NetworkManager status
cat /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 >> ~/zaznamy.log
ping -c 10 77.75.72.3 >> ~/zaznamy.log

Soubor zaznamy.log dej na edisk.

Jak detekujes ze ti “nejde internet”?

Nejsme tady 24h denne, mej trpelivost.

Nakonec jsem to cele reinstaloval a co se tyka grub je klid internet jede jak ja rikam “napůl” stejny problem sem mel u Ubuntu… ICQ a některé weby jeli ale balíčky ne… opravil to nějaký příkaz ale ja blbec jsem si ho neopsal… nemohl by mi nekd poradit ? nemam tušení ale možná to bylo něco kolem portů… dík

No to je mozne, podle me to bude mit neco do cineni s tim routerem…

No tak jsem tam kde jsem byl… už se to nepřipojuje vubec… kdyztak napiste co by jste potrebovali vedet za udaje aby se to pohlo a zitra se nato podivam

Uz jsem to psal dvakrat… viz muj prispevek Datum: 23.11.2008 16:01
Lidi ti tady radi pomuzou ale bohuzel nemame kristalove koule a tak se budes muset spolehnout predevsim na sebe. Zacni tim, ze si prectes aspon neco z prirucky, at vlastne oba vime o cem se tady bavime.