Nefunguje

Podívej, nejjednodušší bude, když napíšu k čemu ten ntb vlastně potřebuju. Živím se jako překladatelka, takže potřebuju něco na psaní, je mi jedno, jestli je to AbiWord, OOwriter nebo MSword, jenom aby to fungovalo a umělo ukládat ve formátu .doc, bo na ten jsou zákazníci zvyklí. To naštěstí funguje ve všech distrech, i s tím, že mám x slovníků zkopírovaných jako .iso. (Např. portoeditora1.iso, portoeditora2.iso, mariamoliner.iso atd) Co se týká hudby, mám toho asi 70GB, z toho 40% v oggu, 40% v mp3 a 20% v různých jiných formátech. Nejde o to, že bych to chtěla krást, já bych si to CD klidně i koupila, problém je, že já mám tak menšinový vkus, že to prostě tady v Brně není kde koupit, takže to stahuju z Demonoidu, transmission mi běží na pozadí pořád, a já nemůžu za to, v jakém formátu to tam ti lidé dávají. Nehraje mi hudba v .aac a .ra a videa v .rv a .xvid4. Pro mě editor, čtení slovníků a hudba jsou opravdu klíčové. Pamatuju si, že kdysi když jsem měla win tak jsem pár klikama nainstalila nějaký KMPlayer a to mi přehrálo cokoliv hned. Nevím jak to říct, Fedora je co se týká podpory hardwaru a tím, jak svižně funguje opravdu nejlepší co jsem kdy měla, ale co se týká hudby, tak s ničím jsem neměla víc práce než s Fedorou.

Tak už mi funguje skoro všechno. Napadlo mě, nemá Fedora něco jako byl ve švýcarských hodinkách “rebuilder”, kterým šlo překopat balíček z jiného distra? Když dám rpm --rebuild cestaajmenobalíčku Tak to vyhodí že příkaz je neznámý.

Ve Fedore je to rpmrebuild.

Ten rpmrebuild jsem nainstalovala, ale nejde mi to. Vypíše to “Cannot rebuild. … doesn t contain any configuration file. Execution aborted”. Co dělám špatně?

Omlouvam se, spravne je to rpmbuild z baliku rpm-build. Jeste je dobre naistalovat balik rpmdevtools. A lehce projit nejake navody na internetu http://bradlongo.wordpress.com/rpmbuild-tutorial/

Rekompilace jde pouze na SRC baliky a to jeste ve znacne omezene mire, nebot spec soubor uvnitr rpm obsahuje krom jineho zavislosti, ktere muzou byt v rucnych distribucich rozdeleny ruzne. Pred casem existoval balik alien, ktery umel nektere binarni baliky primo konvertovat, obecne je to ale znacne problematicke a jakakoli takova konverze vetsinou skonci spatne. Pokud nema clovek poneti o sestavovani balicku, pak je to rekl bych zbytecna namaha.