nefunguje openvpn

dobrý den,

nainstaloval jsem F16 (jako nová instalace) a nejde mi rozběhnout openvpn, i když je nainstalovaná:

Balíček openvpn-2.2.1-2.fc16.x86_64 je již nainstalován a v poslední verzi.

Když se pokusím ji nastavit jako službu: chkconfig --add openvpn, tak napíše:

chyba při čtení informací o službě openvpn: Adresář nebo soubor neexistuje,

nebo když dám: service openvpn start, tak napíše:

Failed to issue method call: Unit openvpn.service failed to load: No such file or directory. See system logs and ‘systemctl status openvpn.service’ for details.

Nevím, jestli je to důležité, ale běží služba NetworkManager…

moc díky předem!

Otazkou je, jak chces openvpn pouzivat. Jestli jako server nebo jako klient. Pokud jen jako klienta a pripojit se k existujicimu serveru, pak se openvpn nastavuje jako VPN pres NetworkManager GUI a neni potreba ho poustet jako sluzbu. Tedy pokud v nejakem specialni pripade nechces aby OpenVPN vytvarela pripojeni pro cely system.

Pokud chces openvpn startovat jako server, pak musis spravne nastavit /etc/openvpn/server.conf podle /usr/share/doc/openvpn-*/sample-config-files.
Sluzba se pak pridava a startuje pres systemd
systemctl enable openvpn.service
systemctl start openvpn.service

chci se jen připojit, ale dřív jsem nic nenastavoval, jen jsem pridal klíče a conf soubor do/etc/openvpn… Jde to?

EDIT: jde o ten konfigurační soubor, když nastavím NetworkManager tak mi vpn nepřipojí, protože vyprší čas, takže v tom konfigu jsou nějaká speciální nastavení, která netuším jak udělat. Může si NetworkManager načíst ten konfigurák?

EDIT: pokusy jsem došel ke stavu, že jde zapnout vpn. Když ji ale zapnu, přestane mi fungovat internet. Když zatrhnu v NetworkManageru použít spojení TCP, tak jde připojit vpn (ale pak nejde internet), když to nezatrhnu, tak vpn připojit nejde.

Můžete prosím poradit?

ŘEŠENÍ: pokud by měl někdo stejný problém: na záložce Nastavení IPv4 je tlačítko Trasy a na další m dialogu zaškrtávátko “použít jen ve vlastní síti”

Měl jsem stejný problém.
Ve fedoře20 to je checkbox: “Použít toto připojení pouze pro zdroje na jeho síti”