nefukční reporduktory

Dobrý den,
funguje mi zvuk jen na vnitřních reproduktorech u notebooku, když připojím externí přes jack, přestanou hrát. Dříve vše fungovalo bez problému. Kontroloval jsem vše přes alsamixer, tam se zdá, že vše funguje. Nevíte někdo čím by to mohlo být?
Mám notebook AUS K50IJ a pokud vím, ve zvuku jsem se nijak neštrachal.
Díky.
P.S. dříve jsem měl Mandrivu a tam jsem měl tak problémy se zvukem na tomhle stroji (byly tam nějaké vlekl bugy).

No, bohuzel se pred casem soudrzi vyvojari pocitacu rozhodli, ze je genialni napad drive zcela funkcni a bezproblemove mechanicke prepinani zvuku z internich repro do sluchatkoveho vystupu nahradit softwarovou funkcionalitou, takze se o to musi starat operacni system.

Co v tvem pripade znamena “Dříve vše fungovalo”? Kdy to asi tak bylo, co se mezitim dostalo na tvuj pocitac za aktualizace?

Fungovalo přepínání z interních do externích. Od té doby jsem jen aktualizoval systém.
Díky za odpověď.

Co zkusit nabootovat do nějakého staršího jádra?

Verze 3.10 mi nefunguje, ale 3.9.11 funguje dobře, takže je to opravdu jádrem. Nenapadlo mě nabootovat o dvě verze starší jádro. Takže řešením je zřejmě počkat na aktualizace jádra.
Díky.

To nevim zda to bude resenim… resenim je chybu nahlasit a doufat, ze se to bude stavat dostatecnemu mnozstvi lidi aby to nekoho zajimalo.:frowning:

Zapomněl jsem to sem napsat, ale nahlásil jsem to: https://bugzilla.kernel.org/show_bug.cgi?id=60818.