Nedostatek mista - Wine,Cedega

Dobry den,
zkousel jsem nainstalovat aplikace Wine a Cedega a mam problem s instalaci windowsovych aplikaci a her.

Instalacni wind. okno nabehne, vse se chova korektne ale jak u cedega tak u wine nastane problem, po zvoleni adresare kam se ma aplikace nainstalovat.

Necham co tam je (c:\program files\Doom 3) a po tukniti na tlacitka dalsi mi to hodi ze nemam dostatek mista na disku.

Dival jsem se na oddil ext3 a mam tam jeste 9 GB volneho mista, doom zabyra 2GB, tak to nejak nechapu.

Jinak kdyz jsem zkousel nainstalovat nejakou malou aplikaci o par MB a to nebyl problem.

Jestli nekdo vite, v cem je problem, tak prosim napiste, diky moc

Neviem, ci to moze byt tym, ale ono sa to neinstaluje na disk C… nepomohlo by, keby ste tam zvolili /dev/hdX ?
mozno som mimo, ak ano, tak sa ospravedlnujem…

emel napsal(a):

Neviem, ci to moze byt tym, ale ono sa to
neinstaluje na disk C… nepomohlo by, keby ste
tam zvolili /dev/hdX ?
mozno som mimo, ak ano, tak sa ospravedlnujem…

tam se prave nechava to c:/… a nainstaluje se to do /home/xxx/.wine/c:…

tak jsem trochu pokrocil.

Je to zpusobene tim, protoze oddil /home ma velikost 300 MB.
Ja mam 9 GB volne na oddilu / .

A to je ten problem, vzdy se to tinstaluje do /home/Tomas/.wine/c:/program files…

Chtel jsem zmansit veliskot oddilu / ale to mi neslo ani v QTPart, ani ve windowsech v partition magicu.

U ostatnich oddilu velikost zmenit jde ale u / ne.

Jestli ze jste nainstaloval wine pres yum, pak mam mozna jednodussi reseni… Pres nabidku Aplikace -> Wine configurator si muzete nastavit novy disk.

V korenovem adresari vytvorte novy adresar jako root

mkdir /opt/windows

a nastavte prava

chmod 777 -R /opt/windows

Po te pomoci Wine configurator vytvorte novy disk (zalozka Drivers). Myslim, ze je to schudnejsi nej prerozdelovat disk…

Macky

Já si udělal adresář který mi odkazoval na jiný adresář na jiné partition a šlo to.

I tak to jde :).

Macky

Supr zkusim, diky moc

Jeste bych se chtel zeptat, uz jsem nainstaloval pres cenegu hru, ale nejde mi spustit, hlasi to nejakou chybu a to ju ma cegega v databazy funkcnich her.

Nekdo mi radil, ze to muze byt tim, ze nemam prava roota a nemuzu asi nekam zaposivat, coz hra potrebuje.

Mohly byste mi poradit, jak beznymu uctu priradim prava roota?
Zkousel jsem ho zaradit do skupiny root, ale i tak nemuzu nektere systemove soubory editavat, tudiz to jeste neni ono, co bych potrebovbal.

Dekuji