Nedokončený upgrade na Fedoru 30

Na jednom pc(spin xfce), během upgradu pomocí dnf system-upgrade-pluginu, došlo k výpadku proudu, cca v 1/3 instalace balíčků. Když proud opět nahodili, pc začalo bootovat( nabíhalo dlouho), no vznikl hybrid verze 29/30, který při pokusu o aktualizaci hlásí duplicitu balíčků a nepovolí jakoukoliv akci, z důvodu možné odinstalace důležitých balíčku systemd. Dá se nějak zbavit duplicitních balíčků a vrátit se k verzi 29, případně uspěšně dokončit povýšení na verzi 30?

Jde ale je to pruda.

Tady najdes vse podstatne:
https://forums.fedoraforum.org/showthread.php?311739-How-to-Recover-from-dnf-Interruption

Musis odstranit duplikaty, bud ze seznam vyhod to kvuli cemu to rve ze to nejde a pak zvlast odstran chranene baliky s --disableplugin=protected_packages. Dalsi co me napada je zkusit dnf reinstall, pripadne duplikaty a pod. odstranit pres rpm misto pres dnf. Pak najdi adresar /var/lib/dnf/system-upgrade nebo tak neco, kde by mely byt doufejme jeste stazene baliky pro aktualizaci a nainstaluj co zbyva. Teoreticky by melo stacit dat dnf install *.rpm nebo tak neco…

Zkus dnf remove --duplicates a pak dnf distro-sync.

Děkuji za rady, vše vyzkoušeno, no bez úspěchu. Celé to viselo na chráněných balíčcích systemd, dnf a jádra z f30. Takže jsem musel ručně stáhnout verze pro f29 a veškeré závislosti. Manuálně přeinstalovat. Poté odstranit duplicitu. Bez toho dnf odmítal vykonat jakoukoliv činnost nehledě na --disableplugin=protected_packages. Půl dne práce. kdyby se stalo někomu totéž, doporučuji si ušetřit spoustu času a systém přeinstalovat načisto. Pokud ho nemá nějak silně přizpůsobený, nebo nemá problém poškozeného BIOS v ntb(jako já), kdy nelze bootovat z jiného média, než primárního hdd.
Návod v odkazu nahoře nefungoval, pač dnf odmítal pokračovat v instalaci, pač by došlo k odinstalování dnf :slight_smile: No věřím, že při přerušení běžné aktualizace, by fungoval dobře.

Nyní by mělo fungovat to, co doporučuje @hroncok: dnf remove --duplicates.
Ale vypnutí systému natvrdo během aktualizací/upgradu, je vždycky velký průšvih a často je rychlejší čistá instalace než to dávat dohromady.

Moc se mi nechce verit tomu, ze by duplicity nesly odstranit pres rpm, ale hlavne ze mas vyreseno.

Co se tyce vadnych biosu a pod, tak delam to, ze disk proste vrazim do jineho PC, tam to nainstaluju a pak prendam. Jedine co tak muze byt problem se zavadecem (legacy/UEFI) a pak je nekdy potreba pregenerovat initramfs, protoze dracut bohuzel do nej dava jen ovladace pro dany system…

Věřím, že by to rpm zvládlo odstranit, ale bylo(nebo jeho součást) poškozeno. Vyhazovalo několik chyb v modulech(už nevím přesně, neukládal jsem log). Nepomohla ani ruční instalace balíčku.
Kdyby to nebyl …#&{(nadávky)… lepený drahý ultrabook, disk bych vytahoval jako první možnost. Jenže už jsem měl tu čest, u jiného kousku a karbonove tělo je velmi křehké. Nevypadalo to, po rozlepení a následném smontování, hezky. Navíc, aby se člověk dostal k disku, musí ho téměř celý rozebrat. Proto jsem se instalaci snažil pokud možno zachránit.