Nedokončený upgrade FC5 -> FC6 ...

Tak jsem včera na jednom PC upgradeoval přes yum FC5 na FC6. Do poslední chvíle se zdálo, že vše běží v pořádku. Ale v závěrečné fázi upgrade yum spadl (na SIGTERM prý pro chybu nějaké operace prováděné koprocesorem (FPU? - což jsem moc nepobral, k čemu yum potřebuje koprocesor). Spadlo to, když yum do poslední chvíle statečně hlásil, že zrovna provádí čištění (- odstraňování záznamů o původních balíčcích?). Takže teď mně jak yum tak rpm hlásí, že skoro všechny balíčky jsou duplicitně - pro FC5 i FC6. Závislosti se nejrůzněji kříží a pokusem o odebrání nějakého balíčku FC5 to chce sežrat polovinu balíčků FC6. Víte někdo pls co s tím?

Ahoj,

ako presne si robil upgrade? Kde to pada? na yum update alebo upgrade? Skus:

  1. “yum clean all” by malo vsetko vycistit
  2. “rpm -Uhv ftp://download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/core/6/i386/os/Fedora/RPMS/fedora-release-*.noarch.rpm” povieme Fedora ze je uz 6tka :slight_smile:
  3. “yum install yum-utils && package-cleanup --orphans” vymazat balicky ktore niesu v repo.
  4. “yum -y update”

ad 2) takhle jsem samozřejmě začal s upgrade
ad 3b) během provádění tohodle to spadlo (ale jak jsem psal, až v závěrečné fázi - cleanup)
ad 1) tohle jsem zkusil - ale to vyčistí jen, pokud to správně vnímám, cache pro yum - staré pozůstalé balíčky to tuším nesmaže
ad 3a) package-cleanup --orphans - tohle sice jen vypíše staré balíčky, ale o existenci toho programu / příkazu jsem neměl tušení - takže za jeho zmínění moc děkuji … budu zkoušet něco jako ‘rpm -e $(package-cleanup --orphans)’

No ja bych rekl, je nejjednodussi by bylo zazalohovat adresar /Home a vsechny potrebne dokumenty a nainstalovat FC6 z bodu nula. Urcite to bude mene pracne…

Macky

To by sice bylo hezké řešení. Ale nejímá mne na něm jak je blízké způsobu řešení problémů s Wokny. Nakonec jsem použil Pyxelovu radu s package-cleanup a zjištěné balíky, které nebyly v aktuálních repositářích jsem hromadně vyrazil pomocí již zmíněného rpm -e $(package-cleanup --orphans | grep xxx) - xxx jsem nahrazoval skupinou balíčků (i386,noarch a pod.). Nejprve to hlásilo narušení závislostí. Ty jsem vyřešil odstraněním konfliktních balíků přes yum. Pak už to krásně proběhlo.