nb ASUS A6 - sitovka RTL 8111 8168

po instalaci fedory mi zustala tato sitovka nerozpoznana a instalace oficialnich ovladacu taky nefungovala, tak jsem prolezl par zahranicnich for a tady je reseni(tady jsem ho nenasel, snad jsem spatne nehledal:))a snad nekomu taky pomuze

stahnete ze stranek realteku oficialni ovladac

do /etc/modprobe.conf pridejte alias eth0 r1000

po rozbaleni ovladacu upravte v souboru

/r1000_x.y/src/r1000_n.c radky 51-53, prepiste tam

MODULE_PARM na MODULE_PARM_DESC

a pak uz jen podle instrukci z README

make clean modules
make install
depmod -a

Dalsi postreh:
pokud máte třeba tento fajl:
/root/r1000/src/Makefile
tak je potřeba opravit toto:
include $(PWD)/src/Makefile_linux26x
na toto:
include /root/r1000/src/Makefile_linux26x

Zkousel jsem to podle tohohle navodu a darilo se mi jen z casti. Mam Asus F2JE, ktery ma taky sitovku RTL8168/8111 a kdyz jsem dokoncil instalaci FC6, pri ktery nebyla sitovka rozpoznana vubec, skoncil jsem v textovem rezimu. Pak jsem do pocitace natahal ty ovladace a podle instrukci se vse podarilo (z niceho nic nabehla po restartu i grafika, to ma nejakou souvislost?). Pak jsem dal ale “yum update”, stahnula se i nova verze kernelu a od ty doby jsem s netem na suchu. Snazil jsem se postup zopakovat, ale nejak to nejde (pri kompilovani hlasi jakysi error).

Zdravim.

Rochere, napiste jaky error to hlasi, treba s tim hneme.

Tak problem tech erroru byl v tom, ze v /lib/modules byl spatne nastavenej link na zdrojaky nove verze jadra (2.6.18-1.2849.fc6). Kdyz jsem to opravil, tak uz to na me pri kompilaci nervalo, ale zaroven to ani nechtelo zacit fungovat (modprobe r1000 hlasil, ze modul r1000.ko ma neplatny format). Takze ted pouzivam to puvodni jadro (2.6.18-1.2798.fc6) a tam ta sitovka funguje.

martyn napsal(a):

po instalaci fedory mi zustala tato sitovka
nerozpoznana a instalace oficialnich ovladacu taky
nefungovala, tak jsem prolezl par zahranicnich for
a tady je reseni(tady jsem ho nenasel, snad jsem
spatne nehledal:))a snad nekomu taky pomuze

stahnete ze stranek realteku oficialni ovladac

do /etc/modprobe.conf pridejte alias eth0 r1000

po rozbaleni ovladacu upravte v souboru

/r1000_x.y/src/r1000_n.c radky 51-53, prepiste tam

MODULE_PARM na MODULE_PARM_DESC

a pak uz jen podle instrukci z README

make clean modules
make install
depmod -a

Zd
Mohl bys me poradit
kam ty ovladace rozbalit a tim prepsanim MODULE_PARM na MODULE_PARM_DESC myslis prepsat vsechny vyskyty MODULE_PARM na MODULE_PARM_DESC ?

DIk

Uz vim, to byl blbej dotaz

Borci na cizim foru o fedore maji stejnej problem
Tak to tam resili preinstalaci kernelu a pak instalaci ovladace
Tak to sem zvedavej az to vyzkousim :smiley:

Zdravim,
popsany zpusob, jak nainstalovat sitovku v ntb ASUS A6 u me nezabira.
Mam FC5 s jadrem 2.6.15.

Nejdrive jsem nainstaloval balicek kernel-devel-2.6.15-1.2054_FC5.ppc64.rpm.

Pridal jsem do /etc/modprobe.conf alias eth0 r1000.

Pote rozbalil podle navodu aktualni verzi ovladace (r1000_v1.05)

a dal “make clean modules” - zde jsou vysledky:

[root@localhost r1000_v1.05]# make clean modules
make -C src/ clean
make[1]: Entering directory /home/3xtr4ct/r1000_v1.05/src' rm -rf *.o *.ko *~ core* .dep* .*.d .*.cmd *.mod.c *.a *.s .*.flags .tmp_versions make[1]: Leaving directory/home/3xtr4ct/r1000_v1.05/src’
make -C src/ modules
make[1]: Entering directory /home/3xtr4ct/r1000_v1.05/src' make -C /lib/modules/2.6.15-1.2054_FC5/build SUBDIRS=/home/3xtr4ct/r1000_v1.05/src modules make: *** /lib/modules/2.6.15-1.2054_FC5/build: No such file or directory. Stop. make: Entering an unknown directorymake: Leaving an unknown directorymake[1]: *** [modules] Error 2 make[1]: Leaving directory/home/3xtr4ct/r1000_v1.05/src’
make: *** [modules] Error 2

puvodne jsem myslel, ze po pridani kernel-devel tento problem odstranim, nicmene to se mi nepovedlo a hodilo to stejnou chybu.
pro uplnost jsem pote spustil “make install” s timto vysledkem:

[root@localhost r1000_v1.05]# make install
make -C src/ install
make[1]: Entering directory /home/3xtr4ct/r1000_v1.05/src' install -m 644 -c r1000.ko /lib/modules/2.6.15-1.2054_FC5/kernel/drivers/net/ install: cannot statr1000.ko’: No such file or directory
make[1]: *** [install] Error 1
make[1]: Leaving directory `/home/3xtr4ct/r1000_v1.05/src’
make: *** [install] Error 2

Prosim kohokoli, kdo ma nejaky napad jak mi pomoct, at napise, pro me jako zacatecnika stalo jen zjisteni tak mala informaci mnoho casu a zatim je to stale bezvysledne. Diky

Není náhodou ppc zkratka pro drivejsi procesory Apple od IBM? Asus pokud vim, je architektura x84. Balicek tedy odinstalujte. Pridani zdrojovych kodu pro kernel ve FC6 je popsan v prirucce v kapitole o jadre (ktera se - alespon me - momentalne nezobrazuje :frowning: ).

Navic nevim, proc pri instalaci balicku specifikujete architekturu - neni to zapotrebi…

Macky

Prosim vas PPC64 je architektura Power PC 64. Ten balik, pokud se vubec nainstaloval o cemz pochybuji odinstalujte a smazte a dejte normalne yum install kernel-devel

Tak jsem odinstaloval balik kernel-devl.ppc64 a pomoci Yumu nainstaloval uz konecne prislusny balik kernel-devel. Nicmene muj problem to nikterak nevyresilo.

[root@localhost 3xtr4ct]# cd r1000_v1.05/
[root@localhost r1000_v1.05]# make clean modules
make -C src/ clean
make[1]: Entering directory /home/3xtr4ct/r1000_v1.05/src' rm -rf *.o *.ko *~ core* .dep* .*.d .*.cmd *.mod.c *.a *.s .*.flags .tmp_version s make[1]: Leaving directory/home/3xtr4ct/r1000_v1.05/src’
make -C src/ modules
make[1]: Entering directory /home/3xtr4ct/r1000_v1.05/src' make -C /lib/modules/2.6.15-1.2054_FC5/build SUBDIRS=/home/3xtr4ct/r1000_v1.05/s rc modules make: *** /lib/modules/2.6.15-1.2054_FC5/build: No such file or directory. Stop . make: Entering an unknown directorymake: Leaving an unknown directorymake[1]: ** * [modules] Error 2 make[1]: Leaving directory/home/3xtr4ct/r1000_v1.05/src’
make: *** [modules] Error 2

Zkusim se podivat do kapituly o jadre v prirucce Fedora, treba mi to pomuze.
Prosim pokud by mel kdokoli nejaky napad, ozvete se do diskuze. Diky moc

jeste pripojuji ze sem nenalezl sekci o pridavani zdrojaku do jadra, muzete mi poradit prosim?? (reakce na mackyho)

Nevim, proc chcete pridavat “zdrojaky” do jadra a ani nevim, jak to udelat. Chybova hlaska, ktera se Vam objevila, oznamuje, ze neexistuje adresar “/lib/modules/2.6.15-1.2054_FC5/build”. V mem pripade (FC6, jadro 2.16.19-2911), se jedna o link, ktery odkazuje na adresar “/usr/src/kernels/2.6.19-2911.fc6-i686”, tj. na adresar obsahujici zdrojove kody jadra. Proto se domnivam, ze se Vam zdrojove kody jadra nainstalovat nepovedlo…
Navod na instalaci zdrojovych kodu jadra pro FC5 naleznete na (http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-fc5.html#kernelsrc). Zkuste tedy z Win stahnout pozadovany balicek, nainstalovat a cely postup zopakovat.

Macky

Nejedna se o adresar se zdrojaky jadra ale o obsah baliku kernel-devel!

rpm -qf /usr/src/kernels/2.6.19-1.2911.fc6-i686