Nastavení jazyka prostředí v gnome 3.12 pro jednotlivého uživatele

Ahoj,

asi si sedím na vedení, ale nedaří se mi jedna relativně triviální věc. Na počítači s Fedorou 20 a Gnome 3.12 mám několik účtů a prostředí je v Češtině. Mám návštěvu z Itálie a potřeboval bych, aby host měl prostředí v Italštině. Vytvořil jsem nový uživatelský účet a nastavil jazyk na italština (Itálie), ale po přihlášení (GDM) do tohoto účtu je gnome stále v češtině (popisky jako Činnosti, kalendář …) Když jsem byl přihlášený jako tento nový uživatel, tak jsem si v nastavení kliknul na “Region a jazyk” a nastavil vše na Italštinu. Po restartu a přihlášení do toho nového účtu je prostředí stále česky. Může mi prosím někdo poradit jak to změnit ? Díky - K

Vyřešilo to vytvoření souboru .profile v domovském adresáři nového uživatele a vložení LANG=“it_IT.UTF-8”. Zajímalo by mě jestli na to není někde klikátko. Někde jsem také četl že je potřeba vytvořit soubor locale.conf v /home/username/.config a vložit LANG=“it_IT.UTF-8”, ale to nepomohlo.

Nástroj system-config-language nepomůže?

Aha, tak system-config-language nastavuje jazyk pro celý systém. Pro konkrétní účet by to mělo opravdu dělat to klikátko v GNOME. Pokud to nefunguje, tak je to chyba hodná nahlášení.

Jazyk se musi vybrat na zacatku v login screenu ne? Nebo uz to tam neni?