Nainstalovaná aplikace nejde najít

Zdravím,
jsem úplný začátečník s Linuxem a všechno se teprve učím, takže možná i můj problém je banalita, tak Vám předem děkuji za strpení.
Mám na netbooku Xfce spin. Chtěl jsem si nainstalovat třeba Dropbox, OpenOffice a další aplikace. Stáhl jsem si tedy .rpm soubory a přes root to pomocí rpm -Uvh dropbox.rpm například instaloval. Instalace proběhla, vše se dokončilo, ale po Dropboxu nikde ani páry. Zkoušel jsem ho najít přes hledání aplikací, to nenašlo; zkoušel jsem to přes rpm -qa najít, ale v seznamu taky nic nebylo.
Co dělám špatně?

Díky

Ahoj,
aplikace instaluj z repozitářů.
Tedy například Libreoffice (fork Openofficu) nainstaluješ pomocí příkazu v terminálu:

sudo yum install libreoffice

Na instalaci programů by měl být i GUI program (yum extender či tak nějak - XFCE nepoužívám). V tomto GUI vždy hledej klíčové slova (když chceš něco instalovat) a instaluj přes to. Nebo přes terminál příkazem co jsem ti poslal. Dropbox musíš nainstalovat z Dropbox webu (není v repu).
Pokud chceš nějaké aplikace nainstalovat a nevíš jaké (alternativy k windows programům) tak je napiš zde. Dáme ti doporučení na programy pod Fedorou…

Díky moc, přes příkaz yum už vše fungovalo. Nainstaloval jsem Libreoffice a ten je super. Dropbox už se mi také podařilo nainstalovat i všechno ostatní. Děkuji za pomoc!

To je klasická začátečnická chyba. V Linuxu se programy z různých stránek nestahují. Fedora obsahuje 14 tisíc balíčků softwaru přímo ve svých repozitářích. Člověk tam najde téměř vše, co potřebuje. Pokud to tahá z kdovíjakých zdrojů, může si akorát rozbít systém.