Multifunkce Canon MF655Cdw a Fedora 38

Pokud někdo chcete/potřebujete síťovou laserovou multifunkci s duplexem, kterou připojíte do sítě a Fedora si ji sama nastaví tak, že rovnou tiskne i skenuje a to úplně bez zásahu uživatele, pak můžu CANON MF655Cdw bez problémů doporučit. Vůbec nic jsem neřešil, připojil RJ45 a Fedora mi ji sama nabídla v seznamu tiskáren, ve skenování dokumentů je skener také hned a funguje dobře.

1 Like

Diky za tip, sice neni z nejlevnejsich ale za usetreny cas se to vyplati, ma jedinou vadu je dost velka. Da se dosypavat toner? Daji se na tom vypnout ty cloudove nesmysly, nebo se to hned jak to clovek pripoji do site zacne snazit nekam pripojovat?

Ano, je velká, to je fakt. Jestli se dají dosypat tonery jsem neřešil,než dotisknu tyhle bude to chvíli trvat. Cloudové služby se používat nemusí, ani to s nimi nijak neotravuje, prostě je člověk nepoužívá, pokud nechce.

Vetsina vyrobcu do prvni naplne tiskaren dava pulku toneru… resp. to delali, nevim jak je praxe ted a u canonu. Nemeril si nahodou spotrebu ve stand-by? Treba samsung multifunkce zraly ve stand-by 10W, to je strasne moc.
EDIT: nasel jsem

Maximum: Approx. 850 W
Active printing: Approx. 370W
Standby: Approx. 11.0 W
Sleep mode: Approx. 0.8 W

Tak to by me zajimalo, kdy se aktivuje ten sleep mod:
Changing the Auto Sleep Time Value
Auto Sleep Time is a function that automatically puts the machine into the sleep mode if it remains idle for a specified length of time. We recommend using the factory default settings (<Timer/Energy Settings>) to reduce power usage. If you want to change the amount of time that elapses before the machine enters the auto sleep mode, perform the procedure below.

Set the amount of time that elapses before the machine automatically enters sleep mode

To vypada OK.

Sleep mod se aktivuje cca 30 sec po vypnutí displeje, mám tiskárnu připojenou přes “chytrou” zásuvku při tisku jsem to zatím nesledoval, ale pokud jen svítí displej má tiskárna spotřebu cca 8W, po vypnutí displeje to spadne na 5W a když se za chvíli aktivuje sleep mod, přičemž v tiskárně cvakne nějaké relé, takže to fakt něco fyzicky odpojuje, tak mi zásuvka píše spotřebu 0W, víc jsem neřešil.