Mizící kursor po instalaci F17

Dobrý den,

na počítači jsem provozoval Fedoru 16, k plné spokojenosti, ale vzhledem k tomu, že mi plná funkčnost systému nebyla dost dobrá, provedl jsem včera update na F17 (preupgrade).

Bohužel se vyskytl nepříjemný problém, o pomoc při jeho řešení bych tedy požádal. Jedná se o to, že když se s kurzorem nepohybuje, tak není vidět (někdy). Nad nad plochou se tento problém neprojevuje, jen když je myš umístěna nad oknem aplikace, ve chvíli kdy s kurzorem pohnu, normálně se objeví. Podobný bug je popsán zde:

https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=815075

Mám noťas s ATi kartou a na základě rady, jsem nainstaloval nový driver

http://support.amd.com/us/gpudownload/linux/Pages/radeon_linux.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.5&lang=English

Bohužel se problém nevyřešil a popravdě se nedomnívám, že je příčinou driver grafiky, zase tolik tomu nerozumím, abych tady trousil nějaká moudra, takže budu vděčen za každou radu. Asi nepřekvapí, že se problém objevuje jak v KDE tak v Gnome. Udivilo mě ale, že v KDE se při spuštění nového okna objevuje takový ten poskakující piktogram spouštěné aplikace, ale kurzor vidět není.

A ještě jeden problém, při zavření víka noťasu se neuvádí do suspend režimu, což předtím fungovalo.

Vzhledem k struktuře mého dotazu je zřejmé, že nejsem v oblasti linuxu nijak zběhlý a prosím tedy o trpělivost při případném vysvětlování.

Díky moc…

V gnome si nainstaluj balik gnome-tweak-tool. Potom se v nem podivej na nastaveni cocse ma stat po zavreni vika. Snad jsem pochopil ze pouzivas gnome.
Jinak k tomu problemu nevim. Ale zkusil bych bych udelat live usb a zkusit pouzit system z nej. Pokud by to jelo ok tak bych to mozna pripisoval ten problem preupgrade.
Jinak ti nekdo tady urcite poradi :wink:

Díky za reakci,

no po pravdě jsem se celkem shlédnul v prostředí KDE, přijde mi takové více Widows frendly :slight_smile: Ale tu tvou radu mohu vyzkoušet (doma), ale tady bych viděl spíše asi problém v driveru základní desky, nebo tak něco, než v prostředí, neb KDE i Gnome vsjo ravno a funguje, vlastně nefunguje to stejně. Jak myš, tak ten suspend mod…

V nastavení to nebude. To samé se mi děje na GMA500 ve všech prostředích. Otázka tedy je, jestli je problém v jednom konkrétním driveru.

GMA500 mizi kurzor i na F16, ovsem ne vzdy. Zrejme to bude nejaka chyba. :frowning:

Nastaveni chovani pri zavreni vika je v KDE normalne v system-settings Power management, Energy savings, Button events handling. Pokud to mas nastavene spravne ale nefunguje to, tak budeme muset hledat dal.

Zdravím,

takže jsem včera večer prohlédl nastavení akce po zavření víka a zjistil jsem, že mám vše nastaveno v pořádku… a pak to najednou začalo chodit, zřejmě se jedná o nějaký kvantový jev s prozatím neprobádanou kauzalitou… :slight_smile:

Nicméně problém s mizícím kurzorem přetrvával a chtěl jsem se odreagovat hraním pokeru, ve chvíli, kdy jsem ale poslal z důvodu neviditelné šipky místo fold all in a přišel o 5 doláčů, jsem se rozhodl pro radikální řešení. Zazálohoval jsem všechny soubory, které mají na mém počítači nějakou hodnotu (série 1,2,3 teorie velkého třesku a porno) a jal jsem se celý systém přeinstalovat za pomocí Live CD. Světe div se, ono to šlape, myša nemizí. Takže nevím proč a jak, ale problém je vyřešen.

Asi už jsem starý a poslední operační systém kterému jsem fakt rozuměl byl DOS 6.22 :-((