Mizi zvokova karta

Zdravim. Mam takovy problem, ktery me dohani k neskutecne zurivosti.

Pouzivam Fedora Core 5 a na zakladni desce mam integrovanou zvukovou kartu. Tu mam ale v BIOSu vypnutou a misto toho mam klasickou SBlive! 5.1.

Problem vsak je, ze kazdy druhy az treti start pocitace SBlive! proste zmizi (nebo ji Fedora nedetekuje ja nevim) a zvuk logicky nejde. Staci pak opet restartovat a opet se objevi. Kdyz se divam do “Detekce zvukove kary” v momente, kdy zvuk nefunguje, vidim, ze chybi PCM zarizeni pro “implicitni zokovou kartu” - tedy v mem pripade SBlive!. Kazdopadne mi to z nejakeho duvodu detekuje jeste VIA zvukovku, ktera se tvari, jako ze je to ta ze zakladni desky (skutecne to mam v BIOSu vypnute…) a jakesi “PNPb006”, ktere pouziva modul “snd-mpu401” - a to uz opravdu nemam tuseni, co to muze byt za zarizeni.

Zkousel jsem editovat modprobe.conf a smazat vsechno, co nesouvysi s modulem SBlive!, tedy “snd-emu10k1” a popr. s integrovanou sitovou kartou, ale problem se stale opakuje.

Uz jsem uvazoval i o tom, ze tu zvukovku vytahnu a necham tam jen tu integrovanou, ale drive jsem se chctel zeptat na rady tady, protoze bych chtel problem radeji vyresit, nezli obchazet…

Ma tedy nekdo nejaky napad? Diky za navrhy.

No a co tak tu integrovanou zvukovku nechat zaplou vzdyt to nicemu nevadi

Vyresil jsem to tim jejim vypojenim. Uz je tam jen integrovana. nastesti tu SBlive nepotrebuju…

A navic jsem zjistil, ze ma domenka se skutecne potvrdila - Linux detekoval i tu integrovanou zvukovku, ackoliv byla v BIOSu vypnuta. Jsou veci mezi nebem a zemi… … … napriklad letadla :wink:

A tohle by nepomohlo?
http://forum.fedora.cz/read.php?f=1&i=3006&t=3006

MMCH: to vypada na problemy biosu… kdyz neco je vypnute tak to ma byt vypnute. Aktualizovat bios? Napsat vyrobci?

Příspěvek byl upraven (04-09-06 11:27)