Midi

Zdravim,

nedari se mi prehrat soubory formatu midi v FC6. Totem vyhodi hlasku, ze nemuze zjistit typ proudu. Muzete mi poradit, kde sehnat potrebny kodek, nebo co s tim delat.

Problem s midi je trochu slozitejsi. Na prehravani byste nemel pouzivat totem ale napr. kmidi nebo neco podobneho. Problem stale zustava v tom, ze do vetsiny karet je potreba nahrat tzv. soundfont (alias wavetable), coz je tabulka zvuku ruznych nastroju. Tyto jsou vetsinou soucasti windows ovladacu, pro nektere karty se daji nalezt na netu i samostatne. Uz jsem to dlouho nedelal, takze presny postup si nepamatuji. Existuje totiz jeste jedno reseni - pouzit timidity. To jest softwarovy syntetizer. Ten obsahuje vzorky nastroju a zvuk vytvari synteticky a do karty jiz posila pouze zvukovy stream. MIDI se jiz dnes vetsinou moc nepouziva - zustal pouze mezi hudeniky pro skladani hudby, na generovani hudby se podle me nepouziva uz ani ve hrach.

Zdravím. MIDI rozchodit lze. Přehrávám (a edituji) MIDI soubory v např. aplikaci Rosegarden ve Fedoře 8. Pokud chcete změnit Fedoru na multimediální stanici můžete použít např. rozšíření Fedora CCRMA (viz. http://ccrma.stanford.edu/planetccrma/software/). U osmičky je to ale trochu složitější (pulse-audio a je třeba instalovat debugovaný balíček alsa-tools právě z ccrma atd.)
Další užitečné jak rozchodit MIDI lze nalézt na netu (nemám je u sebe, jinak bych je napsal).