me-tv na sledování DVB-T

Vážení přátelé,
vyčmuchal jsem pro sledování televize program, který by mohl lépe vyhovět požadavkům - me-tv.
Je v repu http://rpm.pbone.net Avšak jen pro F15.
Zkusil jsem tento soft nainstalit na NB s Mageiou (z oficiálních repozitářů), chodí, ale tam mi na potvoru neběží Tv karta i když jsem se snažil dle http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?topic=12560.0 což bylo vlákno, které jsem založil a vyřešil. Teď s Mageiou nikoli. Takže na tom NB me-tv ani nemůžu vyzkoušet.
Dvě otázky:

  1. Je repo pbone důvěryhodné ?
  2. Jestliže ano, jak jej přidám do zdrojů ? Zdá se, že stačí nainstalovat balíček jen kliknutím na něj - budou pak ale vyřešeny závislosti ? (V případě me-tv to zkoušet nebudu, protože tam je, jak jsem psal, jen balíček pro Fedoru 15 a to by asi neklaplo. Fakt neklaplo ?)

rpm.pbone.net není repozitář, ale slouží jen pro prohledávání RPM na různých webech (v repozitářích). Teoreticky je tu možnost balíček stáhnout a nainstalovat skrz ‘yum localinstall’, ale asi málokdy budou k dispozici odpovídající závislosti.

MeTV bylo z nějakého důvodu vyřazené z Fedory. Myslím, že to bylo kvůli tomu, že ho jeho autor už opustil a nevyvíjelo se. Nevím, jaké jsou tam závislosti. Možná to půjde do F18 nainstalovat, ale myslím, že je to zbytečné. Jakýkoliv jiný přehrávač udělá stejnou službu. Mně se MeTV nelíbilo rozhraním.

Ten důvod by mě celkem zajímal, nemáš odkaz? To že se něco momentálně nevyvíjí, není snad důvod k vyřazení, to by toho v repozitářích moc nezůstalo. A co jsem se díval na Lanuchpad, kde je to hostované, tak minimálně hlášené chyby opravují.
Jinak mě naopak vyhovoval a nemůžu za něj najít odpovídající náhradu.

http://koji.fedoraproject.org/koji/packageinfo?packageID=8486

Je videt ze od f16 je ten balik opusteny, tzn. nemel se nej kdo ve Fedore starat. Pokud se najde nekdo jiny (napr. ty) muzes ho zkusit sestavit a stat se jeho spravcem.

Jak píše covex, ve verzi F16 byl balíček opuštěný, asi kvůli tomu, že tenkrát upstream nevyvíjel. Od té doby se toho nikdo nechytil. Asi kvůli tomu, že prostě není poptávka. DVB-T dnes umí přehrávat prakticky každý přehrávač od Totemu až po VLC.

Podle různých diskuzí na internetu po tom poptávka bude. Je to jednoúčelovka, která dělá to co se od ní čeká, zatímco do těch přehrávačů je to uměle naroubované. Umí třeba takové věci, jako zobrazovat u toho televizní program nebo ukládat naplánované pořady na disk (i když není GUI zapnuté)?
Že bych se o ten balíček postaral popřemýšlím, ale mám toho už tak dost s překlady a jinými věcmi okolo OS.