máte Mate

zdravím všechny z blíže neurčených důvodů jsem přešel na fedoru. Kdysi dávno jsem s tímto systémem pracoval ale pak jsem přešel na debian a ubuntu. Nyní se vracím. Nainstaloval jsem si FC22 pro 64bit. Funguje ale čemu nerozumím je že se mi ani po update neobjeví v možnostech nastavení desktopu Mate, tak jako při instalaci beta verze fc22. Nevadí zadal jsem dnf install mate-desktop a už mám Mate ale bez poloviny ikon. Co nechápu je že při předchozí instalaci na stejné pc mi Mate jelo.

Hold si budu muset odpovědět sám ale po konzultaci s jedním výborným známým jsem se dozvěděl že na instalaci mate je třeba zadat dnf groupinstall “MATE Desktop” . A co závislosti pánové.

Já mám s MATE jiný problém - po instalaci je prostředí česko anglické - např. nabídka Místa obsahuje:
Domovská složka, Pracovní plocha, Computer, Network, Připojit se k serveru, MATE Search Tool.
Kdyby se to týkalo jen nabídek na desktopu, asi bych to neřešil, ale v Libreofficu je menu anglické, stejně tak v thunderbirdu - místo složky Doručená pošta je Inbox. (ve fedoře 20, 21 se mi to takhle objevuje po prvním spuštění thunderbirdu po updatu. Druhé spuštění už je zase české). Ve fedoře 22 zůstává anglická nabídka i po restartu aplikace i celého systému.
pokoušel jsem se o instalaci asi 4x, vytvořil uživatele v rámci instalace, po restartu i v shellu - dopadne to vždy stejně. Ve fedorách 20,21 tento problém nebyl.
Věděl by někdo jak počeštit MATE komplet?

Ahoj optal jsem se a zjistil že je třeba doinstalovat balík s lokalizací nejspíš dnf install libreoffice-langpack-cs potom ještě povolit v LO ostatní nevím ale může to být stejný postup.

Ahoj, dnf install libreoffice-langpack-cs počeštil openoffice, ostatní zůstalo česko/anglické, když jsem hledal jiný langpack, našel jsem jen tento na openoffice. Zbaběle jsem tedy nainstaloval fedoru-mate 21 :-).

Myslím že tohle je podnět pro vývojáře a měli by se k tomu vyjádřit nebo něco udělat.

Ahoj, tak při některé z posledních aktualizací se mi lehce poangličtila i ta fedora 21 ( stejně jako výše zmiňovaná fedora 22 - nabídka Místa obsahuje: Domovská složka, Pracovní plocha, Computer, Network, Připojit se k serveru, MATE Search Tool.)
Nicméně vše ostatní zatím zůstává v češtině :-).

To bude nejaky binec s prekladem - na blogu pisou ze MATE 1.10 aktualizoval preklady, ale bude to znamenat spis to, ze se zmenili retezce a je potreba preklady opravit.
http://mate-desktop.org/blog/

Mate se preklada na transifexu: https://www.transifex.com/projects/p/MATE/language/cs/
menu tam ma jen 8% prekladu, takze to bude asi ono.
Překlad naposledy aktualizován od Milan Milzou před 3 měsíce, 1 týden

Staci si tam vytvorit ucet, pozadat o clensvti v mate-destkop a prelozti 286 retezcu. :slight_smile: