Mam Gaim ale odesila spamy

Mam Fedoru 6 a kamaradi co mam na Gaimu me pisi ze jim posilam spamy-(20.04.2007 10:25:00) Libinos: tvoje icq spamuje: jiøíbinder (18:47:35 19/04/2007) My party pics: http: //6691.lefarunkefasewuin.com/2/2333/ jiøíbinder (20:41:58 19/04/2007) My party pics: http: //6258.laterdasetion.com/2/5260/ jiøíbinder (22:24:40 19/04/2007) My party pics: http: //628.lerinjderunhadesunjin.com/2/6610/ jiøíbinder (00:46:56 20/04/2007) My party pics: http: //7448.likonmasdewun.com/2/3580/
(20.04.2007 15:37:00) Libinos: spamuješ ale dela to jen tem co jsou ve windows co jsem udelal statne nevim ale zkousel jsem nastaveni podle

Jabber je svobodná alternativa k ICQ.

Předpokládejme, že nemáte založený účet - ten můžete velice jednoduše založit přímo z aplikace Gaim. V případě, že již účet máte založen, je postup analogický.
V aplikaci Gaim klikněte na Nástroje → Účty a pokračujte tlačítkem +Přidat. V následujícím okně vyberte komunikační protokol Jabber. Do kolonky Jméno uživatele vyplňte Vámi požadované jméno, Server změňte na jabber.cz a do kolonky Local alias vyplňte zvolené jméno / přezdívku (může být shodné s kolonkou Jméno uživatele). Ostatní kolonky nevyplňujte. Pokračujte tlačítkem Registrovat. Vyskočí okno Zadejte heslo pro … a jestliže Vámi zvolené jméno není zaregistrované,objeví se krátce na to okno Zaregistrovat nový účet Jabber. V okně Zaregistrovat nový účet Jabber zadáte heslo, které opětovně zadáte v okně Zadejte heslo pro … Tímto jste vytvořili nový účet Jabber.
Jestliže je jméno již zaregistrováno, okno Zaregistrovat nový účet Jabber se neobjeví. V případě, že jste zadali jméno Vašeho již dříve zaregistrovaného účtu, stačí vyplnit heslo a budete k účtu přihlášeni. Jestliže však chcete vytvořit nový účet, je třeba celý proces opakovat s jiným jménem.
ICQ

Předpokládejme, že máte založený účet na stránkách ICQ.
V aplikaci Gaim klikněte na Nástroje → Účty a pokračujte tlačítkem +Přidat. V následujícím okně vyberte komunikační protokol AIM/ICQ. Do kolonky Jméno uživatele vyplňte Vaše ICQ číslo, dále doplňte heslo a případně také přezdívku (kolonka alias). Dále je možné zaškrnout políčka Zapamatovat si heslo a Automatické přihlašování. Další parametry, jako např. kódování textu, je možné nastavit po rozkliknutí odkazu Zobrazit více nastavení.
Jabber ucet jsem zrusil tak nevim co s tim .Mam pusteny PC pres cely den a nekdy se me sam odpoji tak musim zavest svuj ucet znovu.

Edited by covex: dovolil jsem si do odkazu vlozit mezeru, nemusime tomu spamerovi delat jeste reklamu.

A spamy to posílá po ICQ, nebo po Jabberu?

Pochybuju, že za to může Gaim. Spíše máš tak špatné heslo, že ho každý spammer uhádne :wink: a pak se přihlásí, vyjedou mu tvoje kontakty a rozešle jim spam. Takže změň hesla.

No podle toho navodu jsem zadal ucet jak v Jabberu tak v ICQ takze jsem mel dva ucty ale kdyz jsem dostal odezvu od ostatnich co to dela tak jsem Jabber zrusil ale hlasili to jen ti co byli ve windows.

To jsem nějak nepochopil. Teď jsi v podstatě napsal přesně to samé jako v prvním příspěvku. Tak znova:

  1. Posílá to spam přes ICQ NEBO přes Jabber?
  2. Máš k těm účtům nějaké silné heslo?

Dobre na win jsem si zalozil ucet i s heslem a to jsem pouzival jelo to ale pak se to samo odpojovalo tak jsem hledal navod na nastaveni Gaim a nasel jsem to co jsem napsal tak jsem pridal dalsi ucet -Jabber novy k ICQ kde bylo taky heslo.

Chodilo to pres ICQ zmenil jsem si heslo tak uvidime.