Lucas šachy

Zdravím všechny programátory!
Jsem obyčejný uživatel Fedory 33 neznalého ničeho!
Chtěl jsem si užívat šachů Lucas a ejhle problém. Stáhl jsem si balíček pro limux rozbalil a jal se jej oživit neskonale chytrými návody!
Myslím, že jsem postupoval správně, přesto jsem si hry neužil, poněvadž jsem narazil na hlášku , kterou jsem nikde nenašel.:
rm: nelze odstranit ‘LCEngine4.so’: Adresář nebo soubor neexistuje
running build_ext
x86_64
cp: nelze získat informace o ‘LCEngine4.so’: Adresář nebo soubor neexistuje
**cp: nelze získat informace o ‘LCEngine4.so’: Adresář nebo soubor neexistuje

Proč to nejde jednoduše?
Proč nejde stáhnout program a kliknutím nainstalovat a spustit???
Každýho to nebaví rejpat se v systému!
Je někdo ochotný poradit? Prosím bez ironie a posměšných poznámek??
ApolloM

Na stránkách projektu je diskuse o tom, jak program rozchodit na Linuxu. Je tam i rada, co udělat s problémem se souborem LCEngine4.so.

Nicméně máte nějaký důvod, proč zrovna tento program? Je to program vyvíjený pro Windows a jen proto, že je napsaný v Pythonu, je lze ze zdrojáků nějak sestavit a spustit i na Linuxu, ale je to trochu jako jít hlavou proti zdi. Přitom Fedora má v repozitářích hned několik aplikací na šachy, které lze nainstalovat pohodlně z balíčku: GNOME Chess, GNU Chess, Brutal Chess, Dream Chess, PyChess, KNights. Stejně tak existuje řada webových šachů, které potřebují jen prohlížeč.

Pokud byste trval na Lucas Chess, tak ještě jedna možnost, která by možná byla schůdnější než sestavování ze zdrojáků, je stáhnutí instalačky pro Windows a její spuštění ve Wine.

Zdravím
Díky za odpověď - podívám se na ty stránky.
Já jsem stáhl verzi pro Linux, takže … Navíc jsem šachy stejným způsobem kdysi instaloval na debian a fungovaly skvěle! Nemám žádný důvod pro žádné jiné šachy - už jsem všechny zkoušel.
Hra přes Wine odebírá hodně prostředků paměť CPU - to je krok zpět.
ApolloM

Tak bohužel… Pisatel tam dává odkaz na opravený soubor ke stažení, ale už tam není…